Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Engedélyt kell kérnie a...

Engedélyt kell kérnie a lánykéréshez?

Figyelt kérdés

Bátyám kérdése következik:

Ő és a barátnője is rendőrtisztek, évek óta együtt vannak. Egy kapitányságon dolgoznak. kell engedélyt kérnie a felettestől ahhoz hogy megkérhesse a lány kezét?



2013. júl. 8. 21:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%
Mi köze van neki hozzá?Durva lenne ha ő szabályozná ki esküdhet...
2013. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Engedélyt nem kell kérniük.

Ha jól emlékszem, változás jelentést kellett írni róla amit a főnök láttamozott.

2013. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy az engedélykérés az apától még ma is divatos néhány értelmiségi családban, az apa biztos értékeli ha egy fiú ilyen tisztelettudó, de gondolom te szakmai szempontból kérdezted.
2013. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2- es válaszhoz.

Változásjelentést csak a házasságkötésről kell majd írnia, mert azt elhelyezik a személyzeti anyagában. A lánykérésről semmit.

És gratulálok nekik :)

2013. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én ugyhalottam a szüleimtöl hogy házastársak egy munkahelyen nem dolgozuhatnak igy igen engedélyt kell kérni hacsak azota nemvoltozat ez
2013. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindketten helyszínelők, egy beosztásban. Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 9. 08:53
 7/11 Granulátum ***** válasza:
Az ötvenes években nem is lehetett egy házaspár mindkét tagja rendőr. Ha összeházasodtak, egyiküknek ott kellett hagyni a testületet. Ezt a hatvanas években megszüntették.
2013. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én ugyhalottam a szüleimtöl hogy házastársak egy munkahelyen nem dolgozuhatnak igy igen engedélyt kell kérni hacsak azota nemvoltozat ez"


már hogyne lehetne?? amit anno hallottam hogy katonaként nem lehet kint egyszerre ugyanott a házaspár két tagja. (pl Afganisztánban)

2013. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnap kéri meg a hölgy kezét! :)Az apjáéktól már megkérte, de a katona édesapa, és a rendőrként nyugdíjazott édesanya nehezen adták a lányukat. :)
2013. júl. 9. 10:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért nem ennyire egyszerű a helyzet, egy másik kérdés ezzel kapcsolatban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__3422476-m..


"Például alá-fölérendelt viszonyban nem dolgozhatnak. Tehát nem lehet a főnöke, nem dolgozhat egy váltásban vele, de ha van lehetőség akkor más városba rakják."

2013. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!