Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendor lat egy kiskorut...

Ha a rendor lat egy kiskorut berugva mit kell tennie?

Figyelt kérdés
nagyon sokszor latok pentek-szombat estenkent a kocsmak korul rendoroket. es ugy ott sok a reszeg 15-17 eves fiatal. mikor a rendor meglatja oket mit kell/kene tennie? gondolom nem megy mindenkihez oda aki fiatalnak tunik hogy "hany eves vagy?" de akin tenyleg laszik hogy meg 17 se mult el es jarni allig bir,sot fekszik a foldon akkor a rendor mit csinal?
2013. júl. 13. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit. Mit csináljon?
2013. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan, hogy a földön fekszik, akkor mentőt hív és viszik a detoxba. Ha csak szimplán részeg, de amúgy nem követ el szabálysértést, akkor semmit. Semmilyen törvény nem tiltja azt, hogy 14 évesek alkoholt igyanak, csak azt tiltja, hogy nekik eladjanak.
2013. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Ez inkább társadalmi/nevelési/szociális probléma, nem pedig rendőri.

Nem mondom hogy én anno 16 évesen nem ittam egy kortyot sem, de 1-2 sör vagy 1-2 akármi meghozta a jókedvet, és ennyi. Én nem Budapesti vagyok, de kisvárosunkban is látok egy hétvégén 100 részegre piált fiatalt, és ötször ennyi felnőttet.

Ezt egy rendőr nem tudja megfékezni, nyilván ha rosszul van, segít neki, de úgy gondolom ez általánosságban a szülő felelőssége elsősorban.

2013. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!