Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vajon ezután még lehet házkuta...

Vajon ezután még lehet házkutatás vagy, ha a rendőr akkor nem csinált, már nem lesz?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron 3 esetben csináltam butaságot,mikor a strandról összeszedtem a pénztárcát és az iratokat az utcán letettem a földre,csak a pénzt tettem el,de pechem volt,mert a strandon volt a kamera és pár nap múlva kopogtattak a rendőrök,hogy bevisznek kihallgatásra,közokirat-lopás miatt.


Ott a nyomozó elmondta,hogy mivel gyanúsít és mondta,hogy hárman feljelentést tettek ellenem és én hármat is vallottam,és mondta,hogy az iratokat hová tettem,mondtam azt lelöktem a földre,csak a pénzt tettem el.Azt mondta a nyomozó,hogy két sértettnek meglett az iratai egynek pedig nem,gondolom kettőnek leadták és visszaküldték,egynek meg nem.(Amúgy nem egyszerre történt a három eset,hanem három eset-három különböző dátum) Mondtam a rendőrnek,hogy pedig én nem csak a kettőt löktem el,hanem mind a háromszor,arrol nem tehetek,hogy kettőnek visszaküldték ,egynek nem,gondolom aki azt találta meg aki nem kapta vissza,az nem becsületes megtaláló volt,hanem visszaélhetett vele,nemtudom,de mondtam is a nyomozónak,hogy mind háromszor eldobtam,mert az irat nekem semmi hasznomra nem vállt.


De tényleg mindig eldobtam,és házkutatás nem volt míg nyomozati szakaszban volt az ügy egészen tavaly nyártól idén tavaszig.


Mostanában zárták le a nyomozást és küldték meg a x. kerületi ügyészségnek az ügyet.


Vajon lehet még házkutatás vagy ,ha a nyomozati szakaszban nem volt akkor már nem is lesz,vagy az ügyész még mindig visszaszólhat a rendőrségre,hogy házkutatás nem volt és az legyen már meg,vagy mikor már ügyésznél van az ügy akkor nem?


Gondolom azért nem volt eddig sem,mert a nyomozó hitt nekem,hogy eldobtam mindig,mert így is volt.


Nem szeretnék házkutatást, Jelzem,hogy semmi illegálisat nem tartok otthon csak nem szeretném,ha miszlikekre szednék a lakásunkat,ezért kérdezem.


És ugye ezért majd,ha lesz a tárgyalás ,nem kerülök börtönbe?



2013. júl. 20. 19:20
1 2
 1/18 tetro ***** válasza:
60%
Sírok a röhögéstől. Már miért nem kerülhetnél börtönbe. A három csapás törvény mikortól hatályos?
2013. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 intrepid ***** válasza:
80%

A börtön ügyében nincs jó hírem, mert sorozatbűncselekmény.

Ez letöltendő lesz. Házkutatás valószínű, hogy nem lesz, de nem kizárható. Az ügyészség elrendelheti. Mondjuk én nem is sajnállak, három társaságnak rontottad el a napját, akinek nem lettek meg a papírjai, annak meg nagyon sok bajt, utánajárást okoztál, mire összeszedi az íratait újból. Azt kivánom jó sokat kapjál, űljél annyit, hogy a vakolat lerohadjon a falról, mire szabadulsz. Bemész mint Jóska, és kijössz mint Jolán.

2013. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hehe, remélem kapsz egy fél évet legalább.
2013. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Te nem butaságot csináltál, hanem loptál. Nagy különbség. És simán börtönbe kerülhetsz miatta, hisz többszörös eset, tehát hatványozódik. Itt nem hiszem hogy megúszod felfüggesztettel és pénzbírsággal. Amúgy hány éves vagy?
2013. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Az a baj, hogy a mai bírósági szokásokat ismerve, ha nincs más ügye ezen kívül, akkor valószínű megússza pénzbüntivel a kis féreg :/
2013. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Vegyél vazelint, bent aranyat ér. :D
2013. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ne félj, ott bent kitanulod a szakmát, ha jó helyre kerülsz
2013. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a népszerzésre. Annyit tanultam az esetedből, hogy ugyanoda vissza kell vinnem az iratokat /miután kivettem a pénzt/.

Így mindenki jól jár, nincs utánajárás az iratoknak, kevesebb bűn/haszon arány.

Holnap ki is próbálom.

2013. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
pénzszerzésre
2013. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Te egy bűnöző vagy. Ahogy látom, elég ostoba, hiszen előtte nem féltél és nem gondoltál bele tetteid következményébe, most meg rettegsz a börtöntől. :) Kívánok neked sok-sok ledobott szappant és minél több évet!
2013. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!