Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van olyan ember aki egyszerre...

Van olyan ember aki egyszerre rendőr is meg pap is?

Figyelt kérdés

Tehát kijárta a rendőrtiszti és a teológiai főiskolát is, és hol ezt, hol azt a munkát végzi? Esetleg kombinálja a kettőt és afféle "modern kereszteslovagként" él meg?


Tiltja valami a papokat a rendőrléttől, vagy a rendőröket a pap léttől?



2013. júl. 21. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A papi tevékenységet főfoglakozásban szokás végezni. Olyan nincs, hogy mellékállásban pap valaki, mellette meg géplakatos.
2013. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem,mert össze keverné a vallatást a gyónással. A végén meg 30-e lenne 30-miatyánk helyett.A tyúktolvajt meg elengedné,mondván ne vétkezz többet.
2013. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én pap is vok ,meg rendőr is :


-Pap Elemér rendőr őrmester-

2013. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rendőr papról nincs tudomásom, katonai papok viszont léteznek. Ők egyszerre katonák és papok.


[link]

2013. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő olyannyira teljes embert kívánó hivatás, hogy nehezen tudom elképzelni az összeegyeztetésüket. Emberileg és gyakorlatilag egyaránt.

Gondolj csak bele: pl. mindkettőre jellemző, hogy az embert először is bármikor hívhatják. Na most ha te pl. római katolikus papként éjszaka mégy egy beteghez meggyóntatni és feladni neki a betegek szentségét -- és közben ugrasztanak egy betöréses rabláshoz... Érted? A másik, hogy megint csak mindkettő olyan, hogy alapesetben nem te határozod meg a szolgálatod helyét, hanem a feletteseid, és bármikor áthelyezhetnek bárhova, ha a szükség úgy kívánja. És akkor a rendőrség majd egyeztet a főegyházmegyével, vagy hogy?

Ha pedig más felekezetű pap vagy, akkor még a családod is belejátszik, na azt hogy egyezteted? Mennyi időd, energiád, "szíved" marad akkor még nekik is?


Egyébként ez a kérdés már nekem is eszembe jutott, de megelőztél!:-)) Mindenesetre ahogy csak magamban végiggondoltam ezeket a dolgokat, erre juttam.

A teológiát meg bárki elvégezheti. Annak az elvégzése önmagában nem összeegyeztethetetlen semmiféle hivatással, és nem is lesz automatikusan pap, aki elvégzi.

2013. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bödöcs Tibornak pont van egy idevágó műsora. Nagyon találó amikor rendőrmódban prédikálja a húsvéti eseményt"Gecemáné műveleti terület"N Jézus..
2013. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jóvicc =D szent rendőr =DD
2013. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Don Matteo :D
2013. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!