Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért viszik úgy el a rendőrök...

Miért viszik úgy el a rendőrök a bűnös embert ahogy éppen van öltözve?

Figyelt kérdés

Amikor van egy bűncselekmény és kihívják a rendőröket a bűnös lakására,azok bekopognak,hogy"itt a rendőrség" és mikor kinyitja az ajtót akkor megbilincselik és elviszik.

Sokat hallani ilyenről.

De,ha éppen félmeztelenül egy szál alsó nadrágban van,semmi más nincs rajta vagy,ha lány és épp fürdőruhában van akkor is úgy viszik el?

Olyankor nem mondják azt,hogy na jó öltözzön fel normálisan de siessen és utána bilincselik meg és viszik?

Ha nem és úgy van ahogyan éppen van akkor miért?

Mi erre az indok?



2013. júl. 24. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert fennáll a szökés lehetősége.

(Bár ha ez mondjuk egy panel 10. emeletén van, akkor ne kérdezd, hogy merre tudnak elszökni...)

2013. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ez csak az intézkedő rendőr IQ-ján múlik!
2013. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha fenn áll a szökés veszélye, akkor minél hamarabb elviszik egy védet helyre az illetőt. Ez szerintem érthető, nem fognak neki hosszú perceket adni, arra hogy megszökjön, vagy jelezzen a társainak, vagy esetleg végezzen magával.

Ha csak piti bűnöző és együtt működik, akkor megvárják még felöltözik és bezárja az ajtót.

2013. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tetro ***** válasza:
100%
Mert semmi sem garantálja, hogy a pólók alól nem húz elő valamilyen fegyvert
2013. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a veszélyes bűnözőket vagy akiknél fennál a szökés, fegyveres elllenállás lehetősége viszik el így, egyébként meg mondják az illetőnek, hogy öltözzön fel
2013. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sni ***** válasza:
92%
aki a bűncselekmény áldozata volt, annak sem hagyott időt a féregje, miért kellene még a buksiját is megsimogatni? Amúgy csak a kiemelt bcs-t elkövetőt viszik így, de akkor legtöbbször nem kopognak! Sajnáljuk egy kicsit a rablókat, gyilkosokat! Na, már túl is tettem magam rajta!
2013. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Miért kell a rablókat,gyilkosokat sajnálni?

Te sem szeretnéd,ha odamennének hozzád a barna bőrűek egy nagy késsel,megszúrnának és kirabolnának nemde?

2013. júl. 24. 18:45
 8/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul az ilyenek meg is érdemlik,ha bilincsbe viszik el aki rabol,gyilkol csak az a baj,ha börtönbe kerül 10 év és kint lehet újra,és újra gyilkolhat a szemét.


Az más kérdés,hogy egy csoki tolvaj tinédzsert bilincsben elvinni túlzás zerintem.

2013. júl. 24. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a "csoki tolvaj" fegyverrel rabolta ki az üzletet, akkor már veszélyes a társadalomra, vigyék csak ahogy találták.
2013. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

sni!


Megint nem jött át az irónia a hozzászólásodból... :)

Na jó, nekem igen! ;)


Amúgy most elképzeltem, fegyveres elkövető elfogása:

"A törvény nevében felszólítom, hogy öltözzön fel utcai ruhába, majd lassan, felemelt kézzel, fegyverét hátrahagyva jöjjön ki a lakásból!" :D

2013. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!