Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr kiadhatja a személyes...

Sumpi kérdése:

A rendőr kiadhatja a személyes adataimat egy civil embernek, mert ő erre kéri?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sni ***** válasza:
Megvan a maga menete, de a rendőr a helyszínen nem adhatja ki! Ha az illető igazolni tudja, hogy jogos érdeke fűződik hozzá, akkor a rendőrhatóságnál 8 napon belül kiadják neki, ha ez időn belül nem kéri, akkor nem! Egyébként te is kérheted a másik adatait, ha már ilyen jó fej!
2013. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hova tudok fordulni ez ügyben hogy megelőzzem a kiadást?Mert velem is közölte a rendőr hogy kiadja neki.
2013. júl. 25. 19:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi számít jogos indoknak????????
2013. júl. 25. 19:20
 5/14 A kérdező kommentje:
mi a jogos érdek még csak ügyem sem volt vele?!
2013. júl. 25. 19:22
 6/14 sni ***** válasza:
konkrétan nem tudom, de pl. a BKV ellenőr csak így tudhatja meg, nekik ugye jogos, ha indokoltan polgári perhez, hasonlóhoz kell, ebbe a részébe sosem mentem bele, a helyszínen nem lehet, és sosem adtam ki!
2013. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És hogyan kell ezt megtenni?Kaphatok tájékoztatást arról hogy valaki tudja az adataimat?És ha aljas szándékkal kéri ki.Csak kell hogy ott legyen az aláírása!?Nem?
2013. júl. 25. 20:00
 8/14 ZETAS ***** válasza:

Ha alá tudod támasztani a gyanúdat, hogy az adataidat valaki pl rendőr harmadik félnek átadta, akkor a rendőrségen kell feljelentést tenned.

Ott kikérdeznek, hogy milyen személyes adatra gondoltál.

Pl.: személyi okmányok száma, lakcím, jogosítványod száma, bűnügyi nyilvántartásban szereplő adatok, gépjárműved adatai, NAV adatok, TB adatok, mobilszámok stb.

Minden adatot rendőr nem láthat, ill. nem feltétlen adhat csak ki rendőr. PL hamis okiratok készítéséhez elég egy a helyi okmányirodán dolgozó személy, aki kézzel kiírja az adataid a rendszerből. (ez törvénytelen)

Fejvadász cégek szoktak bűnügyi nyilvántartási adatokat lekérni rendőröktől, hogy mentesített személy se csússzon át a rostájukon. ez szintén törvénytelen, mert csak EB hitelességét ellenőrizhetik.

Az adatbázisok visszaélésekre fényt derítő biztonsági rendszere változó erősségű. A NAV-é (Adó részlag) talán a legkomolyabb. A rendőrségé gyakorlatilag kontroll nélküli. Kapacitás híján csak tárolják *.log fájlokban, hogy ki, kinek, milyen adatát nézte meg, de arra nincs ember, hogy kiszűrjék, hogy jogos (valós), vagy jogtalan volt-e a lékérés illetve azt bizonyítani, hogy ezen adatokat átadták-e 3. félnek szinte lehetetlen bizonyítani.


Röviden a válasz: igen kiadhatja (törvénytelen), de sose tudod meg.

2013. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem.
2013. júl. 26. 21:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy kicsit bővebben megírhatnád az előzményeket.

Már azt sem értem, hogy a rendőr honnan tudja a Te személyes adataidat?

2013. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!