Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ford ka autót szeretnénk...

Ford ka autót szeretnénk venni,4 személyes, de mi 5 en vagyunk 2 felnőtt + egy 10 éves lányom + két fiam az egyik 6 a másik 3 éves. Ha mind együtt utazunk megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Régebben ,17 éve vizsgáztam és akkor még a kresz szerint 2 db 14 év alatti gyerek 1 főnek számított.Így van ez most is?Csak a hátsó ülésekre ,hogy teszek be akkor 2 db magasított a nagyobb gyerekeknek?És a gyerekülést a kicsinek?
2013. máj. 16. 07:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen megbüntethet. Annyi magasító/ülés be sem fér és ha nincs hátul 3 biztonsági öv be se tudod őket csatolni, ami nagyon veszélyes. Válassz inkább egy nagyobb autót. Nem értem minek akar valaki 5 személyre ilyen pici autót. Ez annak elég, aki egyedül van, vagy ketten-hárman.

Ilyen autóba be sem férnének a csomagok, ha utaznátok valamerre.

2013. máj. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Régebben ,17 éve vizsgáztam és akkor még a kresz szerint 2 db 14 év alatti gyerek 1 főnek számított."


Már akkor se egészen így volt, amikor én vizsgáztam:


"Személyszállítás

46. § (1)285 Személyt szállítani csak a járműnek e célra kialakított álló- vagy ülőhely részén szabad. Álló utast csak autóbuszon, trolibuszon és villamoson szabad szállítani.

(2)286 Gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel - a (4) és (5) bekezdésben említett esetet kivéve - legfeljebb a jármű hatósági engedélyében feltüntetett számú személyt szabad szállítani. A szállítható személyek számának meghatározásánál a vezetőt is figyelembe kell venni. Két 10 éven aluli gyermeket - ha az általuk elfoglalt ülésen a gyermekbiztonsági rendszer használata a 48. §-ban foglaltak alapján nem kötelező - egy személynek kell tekinteni."


(8)302 A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható)"


Szóval a KRESZ megengedné, ha az autód valami muzeális darab lenne, amelyiknek még nincs biztonsági öve, de a KA-ban már ott vannak az övek...

2013. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Milyen szülő az, akinek az a fontos, hogy megbünteti-e a rendőr és nem az, hogy biztonságban utaznak-e a gyerekei?
2013. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Milyen szülő az, akinek az a fontos, hogy megbünteti-e a rendőr és nem az, hogy biztonságban utaznak-e a gyerekei?"

Neked üzenem,hogy ne bírálgass engem,ki vagy Te,hogy ilyesmit írsz???

Én jó szülő vagyok,aki nevelem a gyerekeim és megadok nekik mindent amit csak lehet.Te meg gondolom az a fajta aki beadja intézetbe,vagy leszarod,hogy mi van a gyerekeiddel.Én a KRESZ-t kérdeztem,hogy megoldható,az együtt utazás egy 5 fős családnak 1 Ford Ka-ban,de amint utána olvastam,rájöttem,hogy nem.Ezért másik autót fogunk venni,de Te aki nem ismersz ne alkoss rólam véleményt,ha meg nem vág a témába a kommented,akkor írogass más kérdésére,És azért megnézném(ha szülő vagy egyáltalán),hogy a te és az én gyerekeim között mi a különbség,A lányom 4.-es és végig kitűnő tanuló volt idáig REF.suliban,amellett versenytáncos.Gondolom ez újdonság neked...

2013. máj. 16. 10:56
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor Daewoo Matíz lesz inkább.Ez ellen valakinek valami problémája?Vagy gyermeknevelési tanácsa?
2013. máj. 16. 11:01
 6/15 anonim ***** válasza:
A Matiz-ba belefér öt fenőtt, de nem egy nagy élvezet. A probléma ott van, hogy a 6 és a 3 évest mindenképpen biztonsági ülésbe kell tenned (a 10 évest is, ha még nem elég magas), a két ülés + a 10 éves a hátsó padon a Matizban szerintem nem működik, de menjetek el egy kereskedőhöz és próbáljátok bele, meg még az esetleg szóbajöhető típusokba is, aztán kiderül, hogy melyik lenne jó. Utánna meg lehet vadászni célzottan.
2013. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem sem férne el 2-3 gyerekülés, de ki kell próbálni, ahogy az előző is írta. Viszitek a 3 gyerekülést és beleteszitek. Ha befér jó, ha nem akkor sajnos mást kell keresnetek, de annyi féle autó van, biztosan megtaláljátok a megfelelőt :)
2013. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És a helyetekben olyat néznék, aminek van csomagtartója is, hacsak nincs egy másik (családi) autótok is.
2013. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én a matizt nem ajánlom ismerősnek van a legtöbb rohad és a motorjuk se valami jó
2013. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekülés vagy magasító kényelmesen (úgy, hogy ne kelljen szenvedni a bekötésnél) csak a nagyobb autókban fér el (passatban, mondeoban láttam már). Nézzetek a Ka helyett pár évvel öregebb, de nagyobb autót.

Ráadásul 3 gyerekhez már csomagtartó is kell, nálunk egy 4-5 napos utazásnál csurig van az 550 literes csomagtér.

2013. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!