Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr kiadhatja a személyes...

Sumpi kérdése:

A rendőr kiadhatja a személyes adataimat egy civil embernek, mert ő erre kéri?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 18:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha annak a "civil embernek" jogos érdekében áll megismernie az adataidat (pl. polgári jogi követeléssel él veled szemben, mert valamilyen kötelezettséget nem teljesítettél, vagy kárt okoztál neki), akkor kiadhatja neki.
2013. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem állok vele peres ügyben,egész egyszerűen nem állok velük szóba.De már feljelentettem zaklatásért!
2013. aug. 6. 09:04
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz peres jogviszonyban lenni a féllel, hogy jogos érdeke legyen ahhoz, hogy megismerje az adataidat. Például fizetési meghagyási kérelem benyújtásához kell valamilyen adat, amellyel meg tudja jelölni a kötelezettet.
2013. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem tartozom sem neki sem senkinek még hitelem sincs.Ellopta a kutyámat s ezért lett kihívva a gyepmester ő meg hozott magával egy rendőrt.Ennyi történt s a saját fülemmel hallottam hogy felszólították hogy lopásnak számít.Nem tetszett neki...de utána érdeklődtem és nem adták ki az adatomat!Ezek után megfenyegetett és kivágta a kerítésünket!Fel lett újra jelentve....ez már régen zajlik,eddig nyeltem,már nem fogog.Ennyi.
2013. aug. 7. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!