Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor és meddig jöhet házkutat...

Anonymone kérdése:

Mikor és meddig jöhet házkutatás ill. hova? Lakcímkártyán szereplő címre mennek ki vagy az általam megjelölt lakóhelyemre?

Figyelt kérdés
A napokban egy füllesztő estén cimborámmal lent söröztünk a téren és eldurrant egy "cigi" is. Nemsokára rendőrök igazoltattak minket, azt kerestek amit találtak is nálunk csekély mennyiségben, így bevittek minket a rendőrkapitányságra. Annyi történt hogy kérdezték hol lakom, barátnőm címét mondtam nem azt ami a lakcímkártyámon van (édesanyám címe, már nem lakom ott), majd felvették az adataimat, elvettek mindent tőlem, 1-2 fogda utána elvittek pisivizsgálatra, majd megint 1-2 óra fogda és utána egyszercsak jött az őr, mondta hogy mehetek, majd befognak hívni kihallgatásra és ennyi. Nem voltak sehol házkutatni! A kérdésem az az lenne hogy 2 ill. több nappal az eset után is jöhetnek házkutatni? A bejelentett címre jönnek, vagy oda amit lakóhelyemnek jelöltem meg? Nem szeretném hogy édesanyám előtt kiderüljön a dolog, ezért izgat a kérdés!
2013. aug. 6. 17:15
 1/3 tomala ***** válasza:
100%

A nyomozás lezárásáig bármikor foganatosíthatnak nyomozati cselekményt, tehát házkutatást. Ha lezárult volna a nyomozás, arról elvileg már tudnál, mert erről értesíteni kellene téged, bár ez gyakorlatban néha elmarad.


Házkutatást nem a gyanúsított kérésére, vagy az általa megadott adatok szerint rendelnek el, vicces lenne, hogy akkor mindenki, aki rejteget valamit, rossz címet mondana be. Oda mennek ki a nyomozók, ahol alappal feltételezhetik, hogy találnak valamit. A bejelentett lakcímed is ilyen, oda is mehetnek, ahol ténylegesen tartózkodni szoktál, oda is.


Mindazonáltal a rendőrség egy füvescigi miatt nem szokott különösebben izgalomba jönni, van a nyomozóknak egyéb dolguk is.

2013. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Abban az esetben ha mondjuk a lakcímkártyán szereplő címre mennek ki ami ingatlan az édesanyám nevén van, és én csak mint családtag vagyok oda bejelentve, de már nem lakom ott, ebben az esetben is kutathatnak? Értem ez alatt hogy nincs már ott szobám, cuccom, csak 1-2 ruhám, akkor hol kutatnak?
2013. aug. 7. 17:22
 3/3 tomala ***** válasza:

Akár egy ismerősödnél is kutathatnak, ha a nyomozás során felmerül annak gyanúja, hogy járhattál ott, és rejthettél el ott bűnjelet.

De még egyszer mondom: csak elvileg, gyakorlatban nem szokták az ilyen ügyeket különösebben komolyan venni.

2013. aug. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!