Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ma este felrobbant a pálinkafő...

Ma este felrobbant a pálinkafőzőm és a szomszédom első fokú égési sérüléseket szenvedett. Lehet ebből rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés
Nem gyári a főzőm, nem bírta a nyomást és ledobta a tetejét. Egyből elvittem az ügyeletre onnan be a kórházba de félek h az anyja fel fog jelenteni. Nagykorú a szomszédom, mondta h ebből nem lesz semmi bajom de tartok az anyukájától. Tudom, mi csináltuk magunknak a bajt és vállalnunk kell érte a felelősséget főleg nekem.

2013. aug. 7. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
inkább a törvények, jog kategória az illetékes.
2013. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ennyi volt a hozzáoszlásod, hát köszi. Ezzel előrébb vagyok.
2013. aug. 8. 04:50
 3/14 anonim ***** válasza:

mit nyilatkozott sérült a kórházban?


tagadd le és tüntesd el a főzőt. sérülés amúgy se nagy

2013. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet belőle.
2013. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A főzőt gyorsan rakd rendbe és fejezd be a főzést! Most tényleg a semmiért sérült meg a haverod?
2013. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ő volt nálam meg a csaja, hallottam h furcsa hangot ad ki a főző és mondtam nekik h inkább menjünk el a közeléből. El is mentünk de ő úgy döntött h közelebb megy és megnézi, amint mellé lépett már vágta is le a tetejét és megtörtént a baj. Úgy beszéltük meg h azt mondja a kórházban h kukorica főzés közben felrobbant a kukta. Ezt is mondta de az anyja reggel már elpanaszolta magát egy-két embernek h mi is történt valójában.
2013. aug. 8. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:

A házi pálinkafőzés nem tilos, ellenben az a te felelősséged, ha a portádon valki megsérül. Az mindegy, hogy a kukaricafőző kukta robbant fel mellette, a kávéfőző vagy a pálinkafőző, a balesetért te vagy a felelős. Ha ebből feljelentés lesz, az gondatlan veszélyeztetés lehet - de ehhez kell a srác vallomása is. Ha ő nem tesz ellened semmit, akkor ezen része a vizsgálatnak le fog zárulni, mint egyszerű háztartási baleset, de a rendőrök biztosan érdeklődnek majd mi történt és hogyan, mi okozta. Ha hazudozni kezdtek akkor biztos a bukás, nem a főzés miatt, hanem mert nem biztonságos készülékkel történt.

Talán át kellene menned a szomszédodhoz és beszélned az anyukájával, elnézést kérni az okozott ijedtségért és elmondani, hogy nem fog többet előfordulni, gondoskodsz arról, hogy ezentúl biztonságos legyen a főzés - például áldozhatsz pénzt arra, hogy egy jó pálinkafőzőt veszel. Megéri, nekünk is van.

Gondolj arra milyen szerencsétek volt, mert akár meg is halhatott volna valamelyikőtök, ha egyszer megtörtént a hiba, másodszor is elő fog fordulni, de akkor már talán nem úszod meg ennyivel.

2013. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, átmentem és bocsánatot kértem. Nem engem okol az anyukája hanem a fiát, de egyikünk se volt hibás. A főzőbe boltban szereltek nyomáskiegyenlítő szelepet de az nem nyitott ki. Én adtam a főzőhöz az anyagot és boltban alakították át főzővé, adtak rá fél év garanciát ami még nem járt le, visszaviszem és teljesen átnézetem.
2013. aug. 8. 12:29
 9/14 edward elric válasza:
szerintem most dühös rád a szomszéd mert az anyukája öt okoja pedig egyikötök sem hibás
2013. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
eljátszotta anyukája h nem haragszik rám de mindenhol csak áztat....az a lényeg h a fia meg köztem megmaradt a barátság, annyi h nem jöhet át hozzám mert anyukája megtiltotta
2013. aug. 15. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!