Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért félnek a magyarok a...

Miért félnek a magyarok a rendőröktől, határőröktől, ellenőröktől?

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 22:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak a rossz rendőrökkel találkoztam eddig, de még soha egyik se volt velem teljes mértékben segítőkész, mindig elkezdtek bunkózni és nagyképűsködni, pedig volt, hogy élet-halál ügyben kellett a segítség, az illető mégis inkább azzal foglalkozott, hogy megmutassa milyen tahó.


Úgyhogy a tapasztalataim az évek alatt elég előítéletessé tettek, de örülök, amikor látom, hogy nem lett igazam, csak az a baj, hogy ez eddig egyszer történt meg.

2013. aug. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%
mindenki fél az ellenségeitől
2013. aug. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek nem a bűnözőket üldözik, hanem a becsületes embereket zaklatják.
2013. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%
Mert sokaknál akad takargatnivaló. Aki nem tisztességes, az fél, hogy lebukik.
2013. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
szörnyetegektől félni kell
2013. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 ZETAS ***** válasza:
86%

Ez pszichológia + ősrégi kommunista beidegződés, amit próbálnak átvinni a fiatalabb korosztályra. 50-80-as évek rendőrei sokkal erőszakosabbak alacsonyabb iskolai végzettségűek, butábbak voltak, mint a mostaniak és jogorvoslattal se igazán élhettél ellenük, ha valamit elkövettek ellened. Gyakorlatilag azt tehettek, amit akartak. Ma ez másképp van.


Ha hagyod, hogy megfélemlítsenek, akkor vagy megfélemlítve. Ezektől a pedigréspocsűektől amúgy meg felesleges félni. Ha visszaél valamelyik valamivel, ő sz0pik a nagyobbat.


Saját részemről:

Rendőröktől nem. Ha játssza az eszét (nem volt még példa rá), úgy is murvára visszaüt neki.

Határőrt sem. Kb.: 15 éve láttam utoljára, nem sok vizet kavartak a kis Nivában. Kiküldtek a Körösből, aztán mikor elmentek, mi visszamentünk.

Ellenőröktől sem félek. Talán 2x blicceltem eddig tömegközlekedési eszközön, max megbüntet.

Fogyasztóvédelemhez, NKH-hoz nem sok közöm van.


Én már a 21. század embere vagyok, aki nem fél a Rendszertől :D

2013. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Nekem eddig kétszer lett volna rendőri segítségre szükségem. Egyszer Mátészalkán kirabolta egy osztálytársam bizonyos "Kiscsoki, Nagycsoki és Filippó" aztán eltűntek egy osztálytársnőmmel. Három hívás után 1 óra 45 perc alatt értek ki, és még vagy negyed órát kérdeztgették, hogy közvetlen életveszély van-e. Mittudomén, eltűnt egy tinilány, nem tudjuk hol van, de a srácoknál fegyver van.

A másik esetben egy nőt vertek az utcán, mikor hívtam őket, akkor azt mondták maradjak ott, várjam meg lesz-e nyolc napon túl gyógyuló és szóljak vissza. Végülis ja, pont ott ácsorgok, és nézem a röntgen szemeimmel, hogy megrepedt-e már a lépe a nőnek, akit rúgnak a földön.

Ehhez képest engem már jópárszor sikerült zaklatniuk olyan piszlicsáré dolgokkal, hogy nem tudok vigyázni a papírjaimra, és azok néha nincsenek nálam. Egyszer majdnem elő is állítottak emiatt.


Továbbá tény, hogy amíg nekik ki van szabva, hogy mennyi bírságot kell kiosztaniuk, addig nekik nem az az érdekük, hogy megelőzzék a szabálytalanságokat, hanem az, hogy megvárják míg elkövetik őket, aztán szépen megbírságoljanak.

És ja, rettentő renitens vagyok, a biciklimen például nincs prizma. Elől-hátul villog ugyan, de a prizma letört és nem vettem újat. Hát itthon ezekkel foglalkoznak a zsaruk...

2013. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!