Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy bűnügyi nyomozónak mennyi...

Egy bűnügyi nyomozónak mennyi akcióban van része munkája során?

Figyelt kérdés

Ugye nem egész nap papírmunka, hanem bűnhelyszín vizsgálata, kikérdezések, kihallgatások, elfogás.


Rendőrök írjatok, ha tudtok.

Minden választ előre is köszönök.



2013. aug. 12. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
80-90% papírmunka pedig.
2013. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bucsek te rendőr vagy?
2013. aug. 12. 19:20
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Én is hasonló szervnél dolgoztam, nálunk is kb. ilyen volt az arány.


Pedro

2013. aug. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért?
2013. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak azért, hogy így tudod. Én nyomozó akarok lenni, de arra számítottam hogy 50% irodai munka 50%terepmunka
2013. aug. 12. 19:31
 6/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát ha valamit nagyon nem tudsz megoldani, akkor lehet 50% terepmunka is. :-)

Annál több nem nagyon, mert akkor már arról gyártod a jelentéseket, hogy miért nem haladsz jobban.


Pedro

2013. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Olvastam olyat hogy két fajta nyomozó van az egyik aki a terepen megkeresi a nyomokat, kikérdez, elfogja a gyanúsítottat és leadja róla a jelentést.


A másik fajta meg amikor már van egy potenciális gyanúsított akkor már ők foglalkoznak az üggyel és megpróbálják rábizonyítani a bűntettet.


Én az első fajta szeretnék lenni mert a másiknak van sokkal több irodai munkája.

2013. aug. 12. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első a járőr feladata.

A második a nyomozóé.


A járőr munka sokrétű, bejelentésekre kell menni. Ebbe beletartozik a baleset, családi balhé, nem találnak valakit, vagy betörés, vagy akármi, minden bejelentésre először a járőr megy ki. Ha meg tudja oldani a bejelentést akkor megoldja, és jelentést ír. A nyomozó csak akkor jön a képbe, ha valaki feljelenést tesz a rendőrségen, vagy ha a járőr jelentése alapján, vagy a járőr beosztásából adódóan nem képes megoldani.

Ilyen mondjuk ha riaszt valamelyik volt. Kimegy a járőr, megnézi, hogy mi történt. Betörtek, értesíti a tulajdonost, biztosítja a helyszínt, kikérdezi a szomszédokat, járókelőket, és egy részletes jelentést ír. A bűnügyi technikus kijön, nyomot rögzít. Majd megkapja egy nyomozó, aki próbál hozzá elkövetőt találni, a járőr által adott információkból, és a technikus által rögzített nyomokból.

Ne a filmekre alapozz, meg a civilek véleményére, hanem a rendőrségen keress egy ismerőst, és kérdezd meg, hogy melyik beosztás milyen.

A nyomozó mondom az ideje túlnyomó többségét az irodában tölti, és ügyekben dolgozik, kihallgat, feljelentést ír, megkeresést ír, beidéz stb. Valamikor gyorsan ki kell menni ház kutatni, de az elfogások többségét a járőrök csinálják.

2013. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Eléggé elment a kedvem hogy nyomozó legyek

Járőr meg keres brutto 100ezret. Akk lehet inkább kimegyek Norvégiába egy szakmával

2013. aug. 12. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Hehe! Bírom az ilyen CSI-on felnevelkedett embereket. Majd ha nyomozó leszek kapok egy menő verdát, villogtathatom a fényeket rajta, tapadnak a csajok. Lesz egy Armani öltönyöm és egy fasza stukim és ha kimegyek a helyszínre akkor nagy beszólásaim lesznek és mindenki vagy csodálni fog, vagy fosni tőlem. Most komolyan, ennyire nem álltok a realitások talaján?:O
2013. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!