Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A héten ellopták a táskám minden iratommal. A lakcím kártyám is benne volt, illetve az autóm forgalmija, riasztó kapcsolója és indítókulcsa. Rendőrségi feljelentést tettem, ahol szépen elmondtam mindent, és hogy nem láttam a tettest. Egy Pest közeli városban lakom, egy nagyon nyugodt környéken, ahol mindenki ismer mindenkit.

A legnagyobb félelmem azonban úgy tűnik ma igazolódott be! Egy ismeretlen nő kezdett el a közelben sétálgatni, nagyon megbámulta a házat és az autót is, azonban a tekintetem kerülte, majd az utca végén lévő réten eltűnt, 10 perc múlva pedig vissza indult. Ezután is nagyon nézelődött, senkit nem szólított meg, pedig többen voltunk kint, az autót és házat ismét megbámulta. Miután elindult, utána mentünk, ő pedig telefonálni kezdett. Mikor elhagytuk autóval, rögtön visszafordult a ház felé.

Az utca közepén bevártuk, amikor az illető hölgy még mindig telefonált. Elindultunk és az utca végén egy férfit láttunk, aki gyanúsan takargatta előttünk az arcát.

Tovább mentünk, végül visszafordultam és láttuk, hogy egy autóba szálltak be, de mire megfordultam volna, eltűntek.

Őszintén szólva, nagyon tartok, hogy a lakcím kártyám alapján a tolvajok felkerestek és esetleg a forgalmi és egyéb autós papírok birtokában megpróbálják elvinni az autóm.

Ennél jobban csak a testi épségem féltem. A rendőrséggel már beszéltem, feljegyzés készült, beírnak mindent az aktába.

Ilyen esetben nem kérhetek házi őrizetet? Vagy valami egyéb rendőrségi segítséget? Félek, hogy esetleg amikor egyedül vagyok, bejönnek a házba.

Mit tehetnék


Nagyon köszönöm a segítséged!


2009. okt. 30. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakáskulcsod nem volt a táskában, akkor nem nagyobb az esélyük arra, hogy sikeresen betörjenek, mint máshová. A kocsi viszont veszélyben van. Ám ha nem ostobák, tudhatják, hogy már rég szóltál a rendőröknek, és talán be is kameráztál mindent(nem tudhatják). Egy kocsit feltörni 15 másodperc kulcs nélkül is, tehát feleslegesen kockáztatnának meg egy lebukást. De ha bénák, akkor lehetséges. Szerezz be gázsprayt és ütőszerszámot a házba, a kocsit pedig tárold a garázsban. 1500 Ft-ért lehet álkamerákat venni, ezeket kirakhatod a ház elé, elrettentésül.

Ne rettegj, ezek pont azt akarják elérni. Ha pedig bárki törne a házadba, előbb üss, utána kérdezz. Jogod van hozzá.

2009. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Uhh ez nagyon cinkes.Csak azt tudom mondani mint az előző válaszoló... Ütőszerszám és uzsgyi neki ha támad.Viszont csak egyszer egy jó nagyot és ha utánna is támad akkor tovább. Mert ha elkezded verni és esetleg megmurdál a férges akkor nagy bajod lehet mert lehet menekülne az első ütés után...
2009. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, már nem kell visszafognod magad, és nem is kell arányosnak lennie az önvédelmi eszköznek. Most módosítottak törvényt. Szóval ha valaki betör, azt meg is ölheted(végre). Nem érdemes habozni, a saját és családod életébe kerülhet.
2009. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
00:03 vagyok. Ezt nem tudomtam h törvénymódosítás volt. Akkor ezen jogommal felhatalmazva én egy alapos verés után még belevezetném a nyomorékba a 230 voltot.
2009. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért a kínzás nincs benne a törvényben, de ha véletlenül a nyaka köré tekeredne a drót és megfulladna, már lehet hivatkozni jogos önvédelemre... ;)
2009. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Milyen kínzás? Pont szerelted a nagymamádtól kapott éjjeli lámpát és a drót volt pont a kezedben... :)
2009. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát házi őrizetet ne kérj, mert azt a bűnösökre szoktak kiszabni. Viszont a kocsin kicseréltetheted a riasztót, ami ugyan tudom, hogy nem kis pénz, de inkább, mint ellopják. Az állkamera tényleg jó ötlet. Én a helyedben szólnék a helyi polgárőröknek, hogy nézzenek flétek sűrűbben, és figyeljenek. Lakáson zárcsere, mindent zárj magad után, redőny lehúz ha elmész otthonról. Sajnos a rendőrség tehetetlen addig míg nem érik tetten az illetőt, de Te valóban megvédheted magad és a családodat.
2009. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy láncosbuzogányt!!!!

Vagyonvédelmi cégeknél lehet riasztót venni,de az hirtelen elég költséges.De egy sziréna az olcsó.Felszereled jól látható helyre az is visszatartó erő az állkamerákkal együtt.

2009. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!