Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lakásfestés előtt állok,...

Lakásfestés előtt állok, viszont amikor jön a szobafestő nem tudok itthon lenni munka miatt. Mennyire szokott/szoktak lopások/visszaélések lenni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Festője, meg a festő anyagi helyzete is válogatja, és hogy hiányzik-e neki vmi otthonról, ami neked meg éppen van.


Különben nemcsak a csórás, hanem a munka minősége/tempója miatt is fontos a személyes jelenlét...

2013. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van amelyik megbízható, van amelyik kevésbé. Mi annak idején volt, hogy itthon hagytuk a szobafestőt, mert azt rokon ajánlotta, hogy baromi megbízható. És így jobban járt a festő, mert jöttek-mentek az ajánlások miatta és megérte neki, volt sok munka, nem is szorult rá, hogy lopjon. Viszont csak úgy vadidegent 100% h nem hagynék otthon. Vagy rejtsd el az értékeid, a festőnek pedig írd fel az adatait...
2013. szept. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az adatok megvannak, ha hiányozni fog valami akkor már jogi útra lehet lépni igaz?
2013. szept. 10. 00:08
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Jó, csak bizonyítsd be, h ő lopta el...

Amúgy semmivel nem jobb feleséget otthon hagyni a festőkkel, nálunk egy festő páros végigkefélte a fél környéket:)

2013. szept. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Jó, csak bizonyítsd be, h ő lopta el... "


Ja, meg a végén beperel becsületsértésért, rágalmazásért, aztán fizetheted neki a milliós kártérítést.

Meg visszafizetetni velük sem egyszerű.(Ha még el is ismeri az "eltulajdonítást") Végrehajtás, letiltás stb.- főleg ha papíron nincs jövedelme

2013. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval több okból, is jobb ottlenni.
2013. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még soha nem maradtam otthon egy munkással se, takarítóval se, és mégse loptak meg soha. Ha félsz ilyentől KP-t, ékszert vidd el, a plazma TV-vel valószínűleg nem fog elsétálni a hóna alatt. Munka végére visszaérsz, hogy ne kelljen kulcsot adni (az veszélyesebb sztem) és kész.
2013. szept. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megítélés kérdése. Két korábban felsorolt ok miatt semmiképpen nem hagynám egyedül: nagy a kísértés és nem tudsz mindent elpakolni, bizonyított tény, hogy a munka minőségét döntően az ellenőrzés minősége határozza meg.

De én nem vagyok te, és te nem vagy én. A tanács a miénk, a döntés a tiéd.

2013. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem festője, EMBERE válogatja.

Vannak lopósok és vannak akik nem alacsonyodnak le odáig, tehetsz ki nekik akármilyen "csalit".

Nekem is voltak rossz tapasztalataim, de nem is a lopással, hanem a minőséggel volt a baj. Az ár sem volt pedig éppen olcsó, de a minőségért nem sajnálom, vagy sajnáltam volna.

2014. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én 20 éve dolgozom a szakmába szobafestőként. És eszem ágába nem jutott soha, hogy lopjak a megrendelőmtől. Nem vagyok a saját pénzemnek az ellensége, mert ha elterjed, hogy lopok senki nem fog ajánlani, és akkor ugrott a megélhetésem. A munkámra meg igényes vagyok, ha ott van a megrendelő, ha nincs. Mindig a kezdeti alapmunka a lényeges, ha azt elrontod, akkor a többi már nem sokat ér. Ha nem értesz hozzá, akkor egy kókler festő úgy is átver, ha ott vagy, ha nem. Teszem azt Te úgy sem tudod megállapítani, hogy mennyire kell lekaparnia egy laza, nemtapadó festékréteget. Ha nincs jól lekaparva, és úgy glettelnek vagy festenek rá akkor az előbb vagy utóbb lekéredzkedik a falról. Fontos a személyes kontaktus a munka megrendelése előtt, ez általában bekövetkezik a lakás felmérésekor. Itt már esetek többségében szerintem el lehet dönteni a festő megjelenéséről, beszédstílusáról, hogy mennyire megbízható. Ha esetleg van weboldala, ott találsz referencia képeket a munkáiról.

Ebből is sokat meg lehet tudni a festőről.

üdv.

Molnár Tibor szobafestő.

2014. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!