Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőri vezetők perében a...

A rendőri vezetők perében a lakossággal szembeni fellépés miatt miért nem terrorizmus a vád, ahogy azt eredetileg több jogi fórum is javasolta?

Figyelt kérdés
A rendőrség akkori fellépése több ponton is törvénytelen volt.
2013. szept. 17. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Mi,volt törvénytelen?- hogy nem kínálták meg tálcán üditővel a rombolókat?



Ha az általuk bálványozott csendőrséggel csak a tízedét csinálták volna meg már szitává lőtték volna őket az biztos.

Inkább ez a csürhe vegzálta békés lakosságot.

Az hazafiság ha valakinek "lemolotovozzák" az autóját?



Azokat kellene felelősségre vonni akik romboltak, "molotovoztak", fosztogattak.


Tessék itt vannak a "békés" tüntetők:


http://www.youtube.com/watch?v=VapoOMlKJ5o


http://www.youtube.com/watch?v=Pk2XETTw5Jw


8:50 -nél látszik, hogy nem csak romboltak, de még fosztogattak is.


7:30 -nál a "békés" bemonstráló "célszerszámmal".


ÁÁÁÁÁ.... biztos nem rombolni, mentek....


Az meg külön vicc és tragikomédia, hogy a főkapitányt most a 100-150 rendvédelmis sérüléséért akarják felelősségre vonni. Valami "előljárói intézkedés elmulasztása" miatt.


De a sok okos csak azt látja, hogy biróságra kell menniük, azt már nem, hogy konkrétan miért.


"Felelősségre lesznek vonva akik 2006-ban lövették a népet?"


Ha valamiért felelősségre kellene vonni őket az az, hogy enyhén léptek fel ezek ellen!!!

2013. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Lehet ezt magyarázni,de az akkori rendőrség a lakosság, ellen fordult.Ez történelmi bűn volt.

Az a probléma,hogy nem válogattak a babakocsisok,és a vandálok között. Ütöttek azok mindent,és ez a vezetők bűne

marad.Tehát jó helyen ülnek ők,csak kevesen vannak ott.

2013. szept. 17. 22:04
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Elsőnél a pont. Kérdező: tudod, ki a terrorista? Aki Teheránban az újraválasztását megkérdőjelező békés tüntetők közé lövetett, és 20 ember halála, meg százak sérülése szárad a lelkén. Mellesleg annak a magyar politikusnak jó barátja, aki állandóan szemkilövetőzik és a csendőrséget akarja visszarángatni a történelem szemétdombjáról:


http://www.youtube.com/watch?v=qR-ez_22pi8

2013. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező! Fordítsuk meg a kérdést! Miért kéne terrorizmusnak lennie ennek? Mi a jogi alapja ennek? Egyáltalán a terrorizmusnak mint fogalomnak miért tenne ez eleget?


(Államterror még lehetne, de az nem terrorizmus)

2013. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
A csürhe meg akarta dönteni az alotmányos rendet. Mi ez, ha nem terrorizmus? A jogállam egyik legfontosabb feleadata hogy fenntartsa a rendet, és megvédje a jogállamot. Mi mást tehet a rendőrség, mint hogy szétveri a terroristákat? Az USA-ban a nemzeti gárdát vetették volna be és azok aztán tényleg nem légpuskával szórakoznak. Az egyetlen dolog amit elrontottak az az, hogy nem választották szét hulligánokat a fidesz tömegtől. Erre amúgy a fidesz is rájátszott, hiába szóltak nekik hogy gond lehet, nem változtattak a saját tüntetésük tervén, és szvsz nekik kapóra is jött a balhé.
2013. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

A terrorcselekmény nem úgy megy, hogy valakinek nem tetszik a pofája és akkor terrorista.


Ennek is megvannak a szigorú feltételei, mint minden bűncselekménynek, jelen esetben pl. valamely államot vagy nemzetközi szervet kell zsarolnia az elkövetőnek, ilyen pedig fel sem merült.

2013. szept. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kérdező, az "akkori rendőrség lakosság elleni fordulását" a Fidesz szeretné elhitetni veled. Te pedig készséggel el is hiszed. Persze ők se az igazság kedvéért akarják ezt, pusztán csak választási kampányból. Nem tűnt fel, ha ez ennyire fontos lenne nekik, nem 2013 őszén vennék elő, hanem 2010 őszén? Mert nagy disznósággal nem szabad várni, a bizonyítékok közben - már csak az idő múlása miatt is - bizony fogynak. Én is alakosság vagyok nagyon sok társammal, és nem vettem észre, hogy az akkori rendőrség ellenem fordult. Sőt, úgy éreztem, a védelmemre. Ezzel se voltam egyedül. Azt sem állítom, hogy semmi nem történt. Csak ami történt, pártuszítás hatására történt, a megfékezése nem egyszerű (próbáltál már "szabályosan" verekedni nagy tömegben? Próbáld ki, aztán mondj véleményt), de a bármi módon elkövetett hibák "lakosság elleni terrorizmusnak" kikiáltása már olyan eufémizmus, amit jobb egyszerűen rágalomnak nevezni.

Ezen az apróságon kívül már csak egy apróság van még: a terrorizmus definíciója más.

2013. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki a "terrorcselekmény" kifejezést erre az eseményre.Több jogvédőszervezet,és jogi szakértő szerint is ez annak tekinthető,ha úgy nézzük,hogy ártatlan emberen is sérelmet követtek el.Haláleset az éppen nem történt,csak megaláztatás,és lelki terror történt,ami ha azt vesszük egy

embernek egy teljes életére kihathat.

Példa, nem engedjük ki wécére,egy kicsit,/mint az 50-es években,/utána meg röhögünk rajta,hogy büdös van..Nem is kell bántani,megy ez anélkül is.

Ezért a minimum,hogy a számonkérés megtörténjen.Az időzítés nyilvánvalóan már a választásokkal is összehozható,én nem vitatom ezt,mint ahogy az sem lehet vitás,hogy 13 embernek kilőtték a szemét.

Kérdezem én mi lett volna mondjuk az osztrák kormány sorsa,ha ezt a Máriahilfer-strassen csinálták volna akkoriban.Kitüntették volna a "nagykereszttel" a bécsi rendőrfőnököt,és díszpolgári címet is kapott volna.Ugye érzik,hogy itt valami büdös,mint ahogy az a rendszer is az volt.

2013. szept. 18. 18:58
 9/18 anonim ***** válasza:

"Kérdezem én mi lett volna mondjuk az osztrák kormány sorsa,ha ezt a Máriahilfer-strassen csinálták volna akkoriban."


Nyugat-Európában nem olyan töketlenek a rendőrök, mint nálunk voltak 2006 őszén. A lakosság többsége Bécsben is tapsolt volna, ugyanis a rendőrség dolga az alkotmányos rend, a béke és a polgárok többségének védelme, nem pedig a huligánok pátyolgatása:


http://www.youtube.com/watch?v=bvZ36lN_YDg

http://www.youtube.com/watch?v=MXxiemd8CH4

http://www.youtube.com/watch?v=g4LdL5RF0To

2013. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kár ezeket a bejátszásokat beadni,ez senkit nem érdekel.Az lenne a jó,ha mindenki a saját véleményét írná meg,mert a TV-Hiradót én is be tudom kapcsolni.Ez a fórum nem erről szólna,hogy érvekkel vitázzunk egymással,ne szájba beadott

mások által kreált filmekkel.

2013. szept. 18. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!