Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendfokozat, Beosztás!?

Rendfokozat, Beosztás!?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy még csak most kezdtem középsulit nem régen de már régóta tudom hogy Pestre a Nemzeti Közszolgálati egyetemre szeretnék menni... és tudom h sokan nem szeretik a frissdiplomás Hadnagyokat... és tisztelem is hogy valaki Tiszthelyettesként/Zászlósként több évet lehúzott... de az érdekelne h milyen beosztások vannak? és az rendfokozathoz van e kötve? és abból melyik van az utcán és melyik az irodában?
2013. szept. 21. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Te ezen meglepődsz hogy sokan nem szeretik a frissdiplomás hadnagyokat? Decemberben lesz 10 éve hogy főtörzsőrmester vagyok ugyan azon a beosztásai helyen. Sokmindent láttam már, rengeteg a tapasztalatom, rengeteg dolgot átéltem, ezek után szerinted milyen mikor egy zöldfülű frissdiplomás hadnagy odajön nulla tapasztalattal elkezdi osztani az észt?

Tudom, nem a te hibád, hogy ilyet meg lehet csinálni.

2013. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló! Minden tiszteletem!

Kedves kérdező! Rengeteg beosztás van, ez függ attól, hogy pontosan hol dolgozol. A beosztások persze rendfokozathoz vannak kötve, így például hadnagyként nem lehetsz rendőrkapitány...ez nyilvánvaló. Majd, ha idősebb leszel, és érdekel, akkor lesz érdemes tájékozódni erről. Ha tényleg a rendőrséget választod és van egy elképzelésed, hogy nagyjából milyen területen szeretnél dolgozni, majd akkor úgyis utánajársz a dolgoknak!:)

2013. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es ... csak ezért van ez az oldal h kérdezzek :) nem pedig azért h odaoffold hogy majd utánanézek ha akarok... de ne aggódj ment a lefelé mutató :)
2013. szept. 23. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Hehe! Nyugodt szívvel fikázd le amit írok, de azért azt ne várd el, hogy most valaki szépen lecsücsül és leírja neked az összes létező beosztást és oda is írja, hogy hadnagyként betöltheted-e. Csakhogy egy kis fény legyen ott ahol a nagy sötétség honol. Közrendvédelem, közlekedés, szabálysértés, nyomozó, vizsgálati, bűnügyi technika, kábítószer, bevetési, beavatkozó, vízi-rendészet, repülés-rendészet, bűnügyi-koordináció, kábítószer, szervezett bűnözés, határrendészet, ellátó...sorolhatnám. Ezek csak a különböző részlegek, osztályok, alosztályok és azok is nagy vonalakban. Az összes helyen kaphatsz valamilyen beosztást! Hadnagyként is! Az is lehet, hogy egész nap a falat bámulod és az is, hogy ajtókat rugdosol be, vagy fedett nyomozó vagy. Nyugodtan kérdezz meg másokat, hogy hány beosztás van...rengeteg! Sok esetben, az hogy tiszt vagy nem jelent mást, csak magasabb fizetést.
2013. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a mai világban az a lényeg... és köszönöm végre valami fény az alagút végéhez közeledve :) ... és arról kaphatnék valami információt hogy kb meikek a legjobbak... gondolok itt fizetés, akció, stressz stb terén
2013. szept. 23. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy szereted-e a stresszt, a nyomást, vagy pedig nem. Egy bűnügyi nyomozónak jóval mozgalmasabb a munkája, mint egy vizsgálónak például. A stresszt tekintve azonban nem biztos, hogy stresszesebb. A bűnügyi technikai osztályon előfordulhat, hogy egész nap nincs semmi esemény, aztán az ellentéte is. Egy kulcsi-mészárlás például körülbelül fél napos munkát jelent, csak a helyszíni szemle lefolytatását tekintve. Az is elég stresszes, de ha közlekedésieknél vagy, ott is sok a baleset, sok a hulla. A kábítószer, szervezettbűnözés, ellátó-századról itt inkább nem írok semmit. Ami jól kereső állást jelent...hm. egyértelműen a TEK-es csávók keresnek nagyon jól, ők nem kicsit vannak túlfizetve. Nos nézd, ha rendőr leszel, akkor onnantól a rendőrség mondja meg, hogy mit csinálsz, persze vannak azért lehetőségek, de azt el kell döntened, hogy ha jól akarsz keresni, akkor ahhoz elég nagy stressz is járulhat. Egyébként a rendőrök nem tartoznak a jól fizetett állami alkalmazottak közé. Kivétel persze a TÖK-öt.
2013. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) :D igen hallottam olyasmit hogy a TEK ben a legkisebb rendfokozaton a fizetés 400.000 nél kezdődik
2013. szept. 24. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!