Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan vesznek őrizetbe...

Hogyan vesznek őrizetbe valakit? Megvádolja valaki, aztán kimennek érte, ha van ellene elég bizonyíték? És éjszaka elviszik vagy beidézik, és utána úgy?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 14:19
1 2
 11/14 SimkoL ***** válasza:

#9: De az utcán....elég a VÁD, hogy bevigyék!

Az még nem őrizetbe vétel, hanem csak előállítás melynek időtartama max. 8 óra - meghosszabbítható 4 órával ha szükséges - Az őrizetbe vétel időtartama 72 óra de 2 nap után előterjesztést kell tenni az előzetes letartóztatásra.

Visszatérve az előző válaszomhoz, azon bcs.-knél melyhez testi erőszak párosul, erőszakos közösülés, testi sértések, rablás bár itt nem mindig testi erőszakról beszélünk - pszihikai ráhatás - stb... az orvos véleménye nagyban befolyásolja az ügy további menetét. 'Hallgattassék meg' a másik fél is, tehát a feltételezett elkövető verzióját is figyelembe kell venni. Előfordult már egy jó párszor a hamis vád is. Egy elkapkodott őrizetbe vétel után jön e rendőrség felé a jogtalan fogvatartás :) Ezért jó ez előállítás 8+4 órája, 12 óra alatt általában el lehet dönteni, hogy fennáll-e az előzetes fogvatartás lehetősége.


#10: Nem rendőrként kezdtem, előtte tanultam és más szakmában is dolgoztam most már szolgálati nyugdíjas nagyapa vagyok.

2013. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

SimkoL Úr!

Boldog nyugdíjas éveket!

2013. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 SimkoL ***** válasza:
Köszönöm van, a három unoka mellett csak boldog lehet az ember :)
2013. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
:)
2013. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!