Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentést tenni éjszaka is...

Feljelentést tenni éjszaka is lehet, vagy csak munkaidőben?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 14:17
 1/9 anonim válasza:
Bármikor lehet.
2013. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Barmikor lehet. Mondjuk kerdes, hogy mirol akarsz feljelentest tenni.
2013. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz, mert ha este betörnek hozzád, gondolom nem várod meg a reggelt. Ha viszont a szomszédot akarod a kutyája miatt, akkor mondjuk azt nem este kéne.
2013. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok hogy kihívni a rendőröket, hanem feljelentést tenni hogy eljárás induljon. Vagy ez ugyanaz? A bürokráciai részre gondolok. Pl. megtámadnak éjszaka az utcán, egyből feljelenthetem, vagy be kell mennem munkaidőben valami adminisztráció végett?
2013. febr. 23. 14:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Egybol feljelentheted. Ezert kerdeztuk, hogy milyen ugyben. ha pl megeroszakolnak, akkor nyomas a rendorseg hajnali negykor, de ha a szomszed mar megint nyitva hagyta a kertkaput es a kutya a ti csirkeiteket eszi, akkor raersz reggel bemenni.
2013. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A rendőrségeken állandó ügyelet van [bár lehet, hogy a kisebb falvakban levőkön nincs, ezt nem tudom], tehát akkor mész be, amikor akarsz.
2013. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bejelentést bármikor lehet tenni, feljelentést csak hivatali munkaidőben, vagy a nyomozóval egyeztetett időpontban.

Ha megvernek, akkor hívhatsz rendőrt, de ő csak tájékoztatást fog adni a jogi lehetőségeidről. Közli, hogy látleletet kell vetetned, és ezt követően hivatali munkaidőben be kell menned a rendőrségre megtenni a feljelentést.

2013. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"Bejelentést bármikor lehet tenni, feljelentést csak hivatali munkaidőben, vagy a nyomozóval egyeztetett időpontban."


Szerintem ez nem így van! Legalábbis mindenhol biztos nincs így!

Múlt nyáron betörtek a nyaralónkba aztán mi hajnal 3-kor voltunk bent a rendőrségen feljelentést tenni. Volt ott ügyeletes nyomozó több is.

Bár ugye az is lehet, hogy mivel felkapott nyaralóhely (Siófok) ahol sajnos elég sok bűncselekmény is történik azért lehetett non-stop.

Lehet nyugis kisvárosokba nem lehet, nem tudom. Az viszont biztos, hogy Siófokon bármikor lehet.

2013. febr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez nem így van! Legalábbis mindenhol biztos nincs így!

Múlt nyáron betörtek a nyaralónkba aztán mi hajnal 3-kor voltunk bent a rendőrségen feljelentést tenni..."


Én pedig a rendőrségen dolgozom, és tudom, mi az a halaszthatatlan nyomozati cselekmény. Nyilván ahol helyszínelni kell, ott menni fog a technikus, a nyomozó pedig felveszi a feljelentést (ilyenkor berendelik).

A könnyű testi sértés nem ilyen, az eleve magánindítványos, 30 napon belül kell megtenni a feljelentést. Nem kell nyomot rögzíteni stb.

Mint írtam, bejelenteni bármit bármikor be lehet, és majd a rendőr mondani fogja a további teendőket.

2013. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!