Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha voltál kihallgatáson a...

Ha voltál kihallgatáson a rendőrségen hogyan próbáltak megfélemlíteni?

Figyelt kérdés

Mik a módszerek, mit tehetnek az emberrel? Gondolok itt pár pofonra, vagy ennél még durvább dolgokat is tesznek?


Ismerősömnek kellene tanúskodnia a többiek ellen, de ő ezt nem akarja. Számít a módszerekre, csak még nem tudja mik a "eszközök".



2013. okt. 6. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A tanu az tanu. Nem pedig az elkövető, akinek vallani kellene. Valszínű semmi megfélemlítés nem lesz, csakis a jogi része, hogy köteles nem elhalgatni mert... De nem fogják bántani.
2013. okt. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tanú az tanú. Honnan a fenéből szeded, hogy meg akarják félemlíteni?


Naná, majd kínvallatják, mint a középkorban :)

2013. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
El ne hidd,ráolvasással,alvás megvonással,köpölyözéssel,nem látható helyek égetésével(talp,végbél)szokták megtörni a tanúkat. Ismerősöd készítsd fel a várható megpróbáltatásra,vagyis magadat.
2013. okt. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

El ne hidd! :))))

Ha tanú (persze volt már olyan, hogy tanúból lett a tettes), akkor:

- felveszik a személyi adatait, személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ-kártya, adóazonosító kártya, szóval legyenek nála

- figyelmeztetik, hogy a hamis tanúzást a törvény bünteti

- ismertetik, hogy milyen ügyben kívánják meghallgatni

- elkezdik feltenni a konkrét kérdéseket

- a végén megkérdezik, tudsz-e még valamit, amit az üggyel kapcsolatban fontosnak tartasz elmondani

Majd az egészet írásba foglalják (számítógép), felolvassák nekek a gépből, ha valami nem stimmel, szólsz, és akkor ott rögtön javítják. Majd kinyomtatják, és minden oldalt a lap alján aláírsz.


Ha valami kérdésre valójában nem tudod a konkrét választ, mert azzal kapcsolatban csak hallottál mástól valamit, de te magad nem voltál ott az eseménynél, vagy saját füleddel nem hallottad, saját szemeddel nem láttad, akkor azt mondhatod, hogy erre nem tudsz válaszolni, mert nem voltál ott.

Inkább, mint később rádsüssék, hogy félrevezetted őket!


Kétszer voltam ilyen tanúkénti meghallgatáson. Alapjaiban mindkét esetben kb. így zajlott, tehát légy határozott, konkrét választ adj, de csak olyanról beszélj, amit mások is el tudnak mondani rajtad kívül és amiben nem vagy biztos, arra a kérdésre "nem tudom, nem voltam ott, nem láttam, nem hallottam" válaszokat adj!

2013. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
engem a háború és béke keménykötésű változatával ütöttek.
2013. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Kivéve a harmadik válaszolónak, mert mi az, hogy: "Ismerősöd készítsd fel a várható megpróbáltatásra,vagyis magadat." Milyen magamat, honnan veszed ezt, miért kell kombinálnod? Mit tudsz Te? Semmit!
2013. okt. 6. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit tudsz Te? Semmit!

Ezért nem is kérdezek,főleg a más nevében. Őszintén,mit érdekel engem,ha összeverik az ismerőst,ha olyan heje hogy nem tanúskodik. Szerintem, megvan félemlítve. Mert ez nem kívánság műsor,hanem törvényi előírás. Tehát az eszközök-törvényiek,a rendőr meg jogalkalmazó.

2013. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért tennék ezt. Ők le**arják, hogy mi lesz az ügy vége így is úgy is megkapják a fizetésüket.


Ha úgy gondolják, hogy hazudsz majd hazugságvizsgálóra dugnak és kész.

2013. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!