Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire szamithatok?

Mire szamithatok?

Figyelt kérdés

Az ejszaka volt egy osszetuzesem.kihivtak a rendoroket es bevittek a kapitanysagra ahol megmondtak, hogy ez garazdasag.

Mire szamithatok? Milyen buntetest kaphatok? Hogyan lehet enyhiteni?ugyved mennyire szukseges? Az iskolaval lehet ettol problemam?

17 eves vagyok es sosem volt meg rendorsegi ugyem tanuskodason kivul.


2013. okt. 12. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
büntetetlen előélet enyhítő körülmény. elmúltál 14 úgyhogy fiatalkorúak börtönébe kerülhetsz, ügyvédet kirendelnek ha nem tudsz fogani. az okozott kártól és feljelentéstől függ a büntetés mértéke. iskolával nem lesz semmi ha nem itélnek le vagy alapból nem jelentenek fel.
2013. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kicsit írd le bővebben a dolgot, és jobban tudunk segíteni.
2013. okt. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De mégis mit csináltál, kedves? Ugyanis garázdaság, ha belerúgsz valakinek az autójába, meg garázdaság az is, ha kiválasztasz egy átlagos kert városi utcát és viperával a kezedben elkezdesz üvöltözni, szétverni a kerítéseket, meg betörni ablakokat, köpködni, odaszarni, fenyegetőzni ilyesmi.
2013. okt. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Verekedtem es a sracnak 8napon belul gyogyulo serulesei lettek

Ezt kihagytam elnezest

2013. okt. 13. 10:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem voltál büntetve, valószínűleg megúszod egy ejnyebejnyével. Az is fontos, hogy miért verekedtetek? Ki ütött először? Szemtanúk vannak? Ha a srác mondjuk kötözködött, meg fenyegető magatartást tanúsított feléd, akkor ez önvédelem, és semmit sem fogsz kapni.
2013. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Legrosszabb esetben is felfüggesztettel megúszod, de jó pár hónapig még járkálni kell a rendőrségre és bíróságra, kb félévet tippelek, de lehet, hogy hamarabb vége lesz az ügynek, az előadókon is múlik, hogy mennyire túlterheltek és mennyire tudnak haladni a te ügyeddel. A lényeg, hogy ilyenért nem valószínű, hogy rögtön letöltendőt kapnál, főleg, hogy 18 alatti vagy és eddig priuszod sem volt.

Azért bízom benne, hogy helyre teszi majd a kis fejedet és legközelebb nem leszel hülye, mert akkor már tuti, hogy visznek a seggbedugósba Tökölre, ami sok felnőtt bv intézetnél is keményebb hely.

2013. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mar helyre tett es tobb ilyen nem lesz ebben biztos vagyok.
2013. okt. 14. 07:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2013. okt. 14. 07:28
 9/14 Agent Cooper ***** válasza:

Önmagában a verekedéssel még nem valósítja meg "automatikusan" a garázdaságot, mivel ahhoz több tényállási elem is szükséges. Egy sima adok-kapok sokkal inkább rendbontás szabálysértése, és sajnos sokszor a rendőrök sincsenek tisztában, hogy pontosan mi szükséges a garázdaság bűncselekményének megállapításához. Az egyik ügyemben pont két napja kaptam meg a megszüntető határozat az ügyészségtől, pedig felfegyverkezve elkövetett garázdasággal gyanúsították meg a védencemet.

Szóval mindenképp érdemes megvárni, hogy egyáltalán milyen eljárás indult.

2013. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Garazdasag ellen indult eljaras.tegnap voltam rabositason.
2013. okt. 15. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!