Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire igaz az a hír, hogy...

Mennyire igaz az a hír, hogy ha rendőr akarok lenni /nő/ akkor 162 cm-nek kell lennem? Ha nem vagyok annyi fel se vesznek rendőrnek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 28. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy régebben volt egy magassági határ (nőknél 165 cm, ha jól tudom), de hogy az még most is megvan-e, azt nem tudom.
2013. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy van magasságkorlát, ha jól tudom akkor csajoknak tényleg 162 a minimum limit, de ez nem 100 %. Gyakorlatilag úgy működik, hogy amikor a doki megkérdezi, akkor mondd azt, hogy 165 vagy és kész. Nem fog méregetni és ha feltűnő a különbség, akkor se foglalkozik vele. Más kérdés, hogy egy 160 centis nőnek nem hogy az utcán, de a saját kollégái közt sem lesz sok tisztelete
2013. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire igaz az a hír, hogy ha rendőr akarok lenni /nő/ akkor 162 cm-nek kell lennem?"


Semennyire. 165 cm az előírt alsó határ.


"Ha nem vagyok annyi fel se vesznek rendőrnek?"


Szerinted minek írnak elő alsó határt ha utána nem tartják be? Te úgy adsz fel egy házassági hirdetést, hogy CSAK 170 feletti férfit keresek, de jöhetnek 170 alattiak is?

2013. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3/3 Ez neked szól!: Ilyen bunkó,paraszt stílusú emberek válaszát nem várom ! Köszönöm!
2013. okt. 29. 15:54
 5/8 A kérdező kommentje:
A többi válaszolónak nagyon szépen köszönöm ,hogy hasznos válasszal láttak el ! :))
2013. okt. 29. 15:56
 6/8 anonim válasza:

Kedves Ildikó!

Azt hiszem egy csónakban evezünk. Mármint énis rendőr akartam lenni. Pontosabban bünügyi nyomozó, viszont az a fránya magasságom. Sajnos 158 cm vagyok. Pedig kiskorom óta minden vágyam volt e szakma elsajátitása. Mindigis vonzott az igazságszolgáltatáson belüli teendők, annak ágazatai és stb. De azt hiszem le kell mondanom az álmomról. Viszont még egy lehetőségem maradt, a magánnyomozósdni. Mindenesetre nem adom fel. Azt tanácsolom, hogy te is hozd ki a helyzetedből a lehető legtöbbet.

üdv, ági

17/L

2013. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Kettes válaszoló vagyok. 2010 óta dolgozom rendőrként, előtte meg 3 évet jártam a rendőrtisztire, úgyhogy van belátásom a dolgokba. Anno engem is foglalkoztatott a magassághatár, mivel én sem nőttem túl nagyra, de szerencsére a 173 centis magasságommal be tudtam kerülni, habár bizonyos beosztásokhoz 180 a minimum, de most nem ez a lényeg.

Rákerestem google-n kb két perc után azt találtam, hogy nőknél 160 centi a minimum (nem hivatalos forrás). Őszintén megmondva, nekem már nem rémlik, hogy pontosan mennyi lehet ez, de ha jól emlékszem, akkor pasiknál 168, de ezt már rég néztem.

Viszont, ahogy az előző (2) válaszomban is írtam, annyit megér, hogy elmész az alkalmasságira, mert 90 %-ban biztos vagyok benne, hogy a doki nem fog a fal mellé állítani és megmérni, csak megkérdezi, hogy milyen magas és hány kiló vagy, te meg bediktálod.

Ha egészen őszinte akarok lenni, én is mindig csalok, mivel a testépítés miatt papíron túlsúlyosnak számítanék(hiába a kocka has és a deltás hát), ezért mindig tíz kilóval kevesebbet iratok be és soha nem volt ebből semmi gond, úgyhogy mindenképp próbáld meg! sok sikert ;)

2013. okt. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/8 : Ez az álmom ,hogy rendőr legyek és még ha néha reménytelennek is tűnik ,hogy azzá válok akkor sem adom fel! Köszönöm a válaszod ! A legjobb tudásom szerint akarok teljesíteni , bízom benne ,hogy sikerül. :)
2013. okt. 31. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!