Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Holnap felvételizek. Rendőrök...

Holnap felvételizek. Rendőrök segítse jól jönne. Hogyan fogalmazzam meg szépen azt, hogy miért akarok rendőr lenni?

Figyelt kérdés

Testhezálló szakma,biztos állás....stb. Hogyan tudnám ezeket egybe foglalni szépen?

Holnap ettől is függhet a jövőm.


2013. júl. 3. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szeretnél segíteni az embereken.


Pszichológiára mész?

2013. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen
2013. júl. 3. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Lesz intelligencia teszt. Ezt ki kell tölteni, vagy tudod vagy nem.


Újabban Rorschach-teszt. (A tintapacás.)


Személyiségteszt (jó hosszú). Itt agresszivitásra, emberekhez való viszonyodra, rasszista, agresszív hajlamokra kíváncsiak. A kérdéseket értelmezd és rájössz a helyes válaszra. Demokratikusnak kell lenned.

Arra figyelj hogy következetesek legyenek a válaszaid.

A teszten belül többször előfordulnak ellenőrző kérdések, tehát ugyanarra a témára vonatkoznak, máshogy megfogalmazva (témánként ugyanazt a kérdést 2-3 szor is bedobhatják a teszten belül).


Személyes elbeszélgetésen a pszichológussal fogsz beszélgetni kb. 20 perc. Lehet hogy hasonló kérdéseket tesz fel mint ami a személyiségtesztben szerepelt. Beszélned kell magadról, miért akarsz rendőr lenni. Légy határozott, de nem agresszív.

Valószínűleg felvázol egy szituációt. Mit tennél abban az esetben.

Nekem az alábbi volt:


A pszichológus egy büntetett előéletű személyt játszott.

Én voltam a rendőr, és be kellett mennem hozzá, hogy körülnézzek.

Nem akart beengedni mert nem volt házkutatási parancs nálam.

Nekem erősködnöm kellett (nem durván, csak győzködéssel) az ésszerű határokon belül.

Végül is nem engedett be, mire elköszöntem és eljöttem.

2013. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ne vedd kötekedésnek. de amikor engem megkérdeztek akkor a saját véleményemet mondtam. Ha látják hogy betanult sablont tolsz akkor azt kiszurják. Azok az emberek akik ott ülnek azok nem ma kezdték. kifogják szurni ha nem saját gondolatot tolsz. Hazudni meg megse probálj. mert azt kapásbol levágják.

Igaz én nem rendőr és nem katona akartam lenni. de egy hasonló más szakma ugyanilyen az orvosokkal.


ne félj tölük. de ne rizsázz.. inkább molyolj még ma rajta hogy mit mondasz. de amit mondasz azt gondold is ugy. ha nem igy lesz áthizzák a lapod és mehetsz a második szakmádra. és erre akár mérget is vehetsz.

mert nálunk akikkel mentünk 4röl tudtam hogy betanult durva szöveg. mind a 4 tudott hazudni mint a vízfolyás. mind elhasaltak :)

Én kevésbé jó érveket mondtam. de úgy is gondoltam

2013. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem veszem kötekedésnek, csak nem tudom értelmezni amit írsz. Nem írtam olyat, hogy a kérdező tanuljon be valamit. Arra hívtam fel a figyelmét, hogy következetes legyen. Ha meg van olyan okos és kiszúrja a helyes választ ám legyen.


Mikor anno felvételiztem a saját véleményemet mondtam el arról, hogy miért is szeretnék rendőr lenni. (Itt teljesen őszinte voltam.)


Akkor kb. 300 kérdéses volt a személyiség teszt, és maximálisan jó lett. Meg is jegyezte a pszichológus, hogy ennyire demokratikus embert ritkán látni. Ha gyanakodott is hogy nem voltam őszinte minden kérdésben mit tudott volna tenni. Következetesen töltöttem végig, tehát az ellenőrző részeken is ugyanazt a választ kapták.


(Eddig egyik pszichológus sem ért fel addig, hogy meg tudott volna fogni.)

2013. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5 nem neked írtam. 1 perc alatt össze sem jött volna. a kérdező fele szolt az írásom
2013. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Értem. Bocsánatot kérek!


A felvételizőnek pedig: határozottan, őszintén, következetesen csináljon mindent. Nem lesz baj.

2013. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezt mondom én is. ne tanuljon be semmit mert abbol 5x 5 más válasz lesz :)
2013. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kellet figyelnem az biztos :)
2013. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"kellett"
2013. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!