Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr akarok lenni, hogyan...

Rendőr akarok lenni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

1 év múlva fogok végezni egy gimnáziumban, kereskedelem marketing szakkal, csak én rendőr szeretnék lenni. Lesz tesi érettségim.

Nos, így hova tudnék menni? Vagy lehetséges az OKJ tanfolyam?

Kérlek segítsetek. Köszönöm 18/L


2011. szept. 21. 14:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nekem nem sikerült a rendészetire mennem anno, családi problémák miatt...
2011. szept. 21. 15:41
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért nem tanulsz valami szép szakmát? Ez nem kötekedés.
2011. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nem értek hozzá nagyon de asszem van rendészeti főiskola is, ahol nyomozó leszel(nem biztos) meg van olyan okj szerű iskola is ahol sima rendőt lehetsz, ha jó a tanulmányi eredményed akkor mindenképp a rendészeti fősuli
2011. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

tévedtem nem rendészeti, hanem rendőrtiszti:)

[link]

2011. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]

ez olyan okj-s cucc, nézz szét a környéken van e olyan iskola, Miskolcon biztos, hogy van

2011. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

Miskolc pont megfelel, a közelben van. :)

És nem tudod hogy hogyan kell oda jelentkezni?

2011. szept. 21. 20:18
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

ha sima okj-s szakra mész akkor azthiszem csak beiratkozás van, legalábbis egyik ismerősömnek csak az volt de ő nem rendőrsuliba ment

tuti van az oldalon amit linkeltem telefonszám vagy email cím, ott megkérdezheted, de nem lehet nehéz bejutni:)

2011. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokat nagyjából elfelejtheted. Kezdve az OKJ-tól, a nem nehéz bejutni-ig.

Az érettségid megszerzése után jelentkezhetsz Rendészeti Szakközép Iskolába, ami 2 éves, de most indítanak 5+1hónapost is, de ha jól tudom jövőre már meg is szüntetik. Szóval itt mindig 8-10 szeres a túljelentkezés, és nagyon nehéz bekerülni. Számítanak az érettségi jegyeid, a műveltségi teszt, a fizikai felmérő eredménye, illetve orvosi és pszichológiai vizsgálaton kell átesned. Ilyen iskolák vannak: Adyliget (Pest megye), Miskolc, Szeged, és talán még Körmenden.

Ha neked a Miskolci van legközelebb akkor itt a link:

[link]

Illetve létezik még felsőoktatás keretében a Nemzetvédelmi egyetem, és a Rendőrtiszti főiskola. A felvételi procedúra ugyan az, csak ide kell pár emelt szintű 5-ös érettségi a felvételhez. Nagyon nehéz bekerülni.

[link]

[link]

Az utóbbi kettőt valószínűleg jövőre összevonják, és valami egységes néven fog működni továbbra is.

2011. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nehéz lesz bejutni és azt is gondoltam hogy sok a túljelentkezők száma...:/
2011. szept. 22. 15:39
 10/13 A kérdező kommentje:
és akkor kell testnevelés érettségi oda?
2011. szept. 22. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!