Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Konkrét menetére gondolok....

Konkrét menetére gondolok. Hogy zajlik egy rendőrségi szembesítés?

Figyelt kérdés

Beidézést kaptam a rendőrségtől szembesítésre, tanúként... A kihallgatás és az ügy.. lassan 1 éve történt.. pontosabban szilveszterkor.. Arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan amikor bemegyek a rendőrségi hivatalba, leadom az idézésemet... onnantól kezdve mi fog történni?

Én attól félek leginkább, hogy piszokul rossz a memóriám és esetleg mást mondok, mint ami a vallomásomban volt, mert tényleg ennyire rossz, hogy már nem emlékszem.

Kérlek segítsetek és írjátok le nekem a pontos menetét!

Köszi. 18/L



2013. okt. 31. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy a vallomásodban leírtakra már pontosan nem emlékszel, de szerintem a gyanusított látványa eszedbe juttatja a dolgokat. Ami meg nem biztos, mondod, hogy már nem emlékszel.
2013. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Belemondod az illető arcába a verziódat, aki belezavarodik valószínű hogy hazudik. Legyél határozott, és azt mond amit már vallottál.
2013. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha leadtad az idézésed valószínű majd megmondják melyik irodába kell menni, vagy odakísérnek, a szembesítésen jelen lesz a kihallgató rendőr (esetleg még jegyzőkönyvvezető is) te illetve az, akivel szembesítenek. A rendőr majd pontosan elmagyarázza mi lesz a menete a dolgoknak, figyelj arra amit mond, röviden a lényege, hogy feltesznek egy kérdést, te a másik szeménynek a szemébe mondod a választ, utána ő is elmondja a saját verzióját. Ha valamire nem emlékszel pontosan, azt feltétlenül mond.
2013. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 2. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!