Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúskodás, Szembesítés?

Tanúskodás, Szembesítés?

Figyelt kérdés
Ha tanúja voltam néhány néhány ütésnek,behívtak a rendőrségre elmondtam amit tudtam. Azt mondták nekem ,hogy még lehet be kell mennem ha a fél aki ütött nem ismeri be.Akkor lesz valamilyen szembesítés, köztem és az ütő fél között vagy köztük?? Volt még másik 8 tanú kb. akik tanúskodtak miért pont nekem mondták? Hogyan zajlik,miből áll egy szembesítés?? Mert nem nagyon szeretnék találkozni az ütő féllel.
2013. ápr. 7. 12:02
 1/1 ConnectCare ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A szembesítés lényege, hogy a vádlott, ha bűnös, kevésbé szívesen hazudik a tanú/sértett szemébe nézve. Így a tanút szembe állítják a vádlottal, kérik, hogy nézzenek egymás szemébe, majd szemkontaktus fenntartása mellett elmondatják a tanúval, hogy mit látott. Erre ugyanígy reagálhat a vádlott.


A szembesítés eredményre vezet, ha a két fél állítása a szembesítés végére azonos, eredménytelen, ha kitartanak a saját sztorijuk mellett és egyik sem vallja be, hogy hazudott.


Védelmed érdekében kérheted az adataid zártan kezelését, ekkor a vádlott az adataid nem ismerheti meg.


Ezt a témakört egyébként az 1998. évi XIX tv. (Be.) szabályozza, ha jobban elmerülnél a dologban, érdemes abba beleolvasni!

2013. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!