Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kér. Lek segí. Tsetek, mit...

Kér. Lek segí. Tsetek, mit tudnék tenni hogy visszakapjam a pénzemet, hogyan tudnék eljárni a rendőrségen, mit mondjak?

Figyelt kérdés
3500 forintot utaltam előre egy eladónak egy áruért.Küldte is de bedöglött volt, visszaküldtem neki, de azóta se küldött semmit és már nem is fog.Megvan a bizonylat is a befizetésről és a beszélgetéseink is.Becsapott.Nem lehet már ez ellen semmit tenni?
2013. nov. 1. 07:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, megígérte hogy küld helyette egy másikat, és azt bizonygatta hogy pedig jó volt nála működött, de megpróbáltuk még 6 fajta dologgal,akkor sem volt jó az alkatrész.Cenzúrázom hogy miről is van szó igazából, nem akarom hogy nevessen rajtam még itt is ha felismeri magát ez alapján a tettes.Segítsetek légyszi mit tennétek? Isten nevében nem küldhetek csak úgy 3500 forintot valakinek ajándékba,mert ez olyan.Cigány egyébként a srác.Később már hallottam a hangján amikor hívtam tizenharmadjára vita közben.
2013. nov. 1. 07:52
 2/11 anonim ***** válasza:

Elöször reklamálni kell(ett volna), hogy rossz, amit küldött.

Visszaküldeni csak akkor szabad, ha megegyeztetek, hogy visszacserélitek, amig ezt nem igérte meg, addig hülyeség, mert most nincs a kezedben semmi, amivel bizonyíthatnád, hogy tényleg rosszat küldött. Nyugodtan állíthatja, hogy elküldött egy jót, te meg át akarod verni.

2013. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Reklamáltam hogy rossz nem is kicsit, hívtam és mondtam neki,sőt meghaverkodtunk, már az üzlet előtt...de aztán, mondta hogy rendben van küldjem vissza ne haragudjak, küld egy másikat ami jó persze, de az is lehet elkezdi hogy az árát küldi vissza, megbeszéltük.És csak ezután küldtem vissza, meg hát amúgy is rossz volt nem azon agyaltam hogy át fog verni,hanem küldtem vissza és kész, teljesen biztos voltam benne hogy küldi vagy a pénzt vagy azt a dolgot.

De egyszerűen nem, és vagy ezerszer hívtam, amikor megelégeltem és mondtam neki hogy jogi úton fogok eljárni ellene, amit le se szrt úgymond, nem érdekli.

2013. nov. 1. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Igyál a pénzedre egy nagy pohár hideg vizet. Mást nem tudsz tenni. És megjegyezni, előre SOHA nem adunk pénzt idegennek semmiért.
2013. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor bárkit behúzhatok én is 3500 forint összegekkel? Behúzok havonta 10 embert és megvan a keresetkiegészítő pénzem.Na de viccet félre téve.Ez ellen nem lehet feljelentést tenni? Megvan egy nagy csomó bizonyítékom és információm a srácról.
2013. nov. 1. 08:46
 6/11 anonim ***** válasza:
3500 forint miatt akarsz a rendőrségre menni? A bűnügyi költség ennek a sokszorosa lenne... Lehetni lehet feljelenteni, de totál felesleges. Egyszerűen jobb lenne ha belátnád, hogy itt te voltál a buta, mivel egy idegennek előre fizettél valamiért, amiről nem tudtad, hogy működik-e. Azután meg visszaküldted neki a dolgot...Ez így elég tragikomikus. Ha szép szóval nem adja vissza a pénzed, akkor feljelentheted, de mint mondtam nem sok értelme van.
2013. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Költségmentességet kérelmezni lehet nem?
2013. nov. 1. 15:29
 8/11 A kérdező kommentje:
Bűnügyi költség mit takar?
2013. nov. 1. 15:29
 9/11 A kérdező kommentje:
Mind a két kérdésemre válaszolj légyszíves.ÉS az sem érdekel ha 50.000 forintomba kerül, akkor is akarom hogy érezze hogy nem viccelődtem a feljelentéssel.Írj
2013. nov. 1. 15:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Bűnügyi költség:

A büntetőeljárás lefolytatása során az eljárás szereplőinek, illetve az államnak jelentős kiadásai keletkezhetnek. A törvény a bűnügyi költség körébe eső költségek viselésének a szabályait tartalmazza.

Bűnügyi költség az a költség,

amelyet az ügyben az eljárás megindításától a büntetés végrehajtásának befejezéséig, továbbá a rendkívüli jogorvoslati eljárás, valamint a különleges eljárások során az állam előlegezett,

a terheltnek, a sértettnek, a magánfélnek, a pótmagánvádlónak és a magánvádlónak, a terhelt és a sértett törvényes képviselőjének az ügyben felmerült készkiadása, akkor is, ha azt az állam nem előlegezte,

a kirendelt védőnek és a sértett, a magánfél, valamint a pótmagánvádló képviselőjének készkiadása és díja, akkor is, ha azt az állam nem előlegezte.

Ezt egyébként a terhelt viseli, ha elítélik, vagy szabálysértés esetén a felelősségét megállapítják. Ez az eset, amiről itt most beszélünk egyébként a polgári jog alá tartozik. Hibás termék. Illetve akkor lehetne csalás, ha ő eleve tudott a dolog hibájáról. Ilyen esetben természetesen visszajár a pénzed, és ez már a rendőrség hatáskörébe tartozik. Ez esetben is csak szabálysértés, mivel nem lépte túl a szabálysértési értéket.

2013. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!