Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudok tenni, hogy visszaka...

Mit tudok tenni, hogy visszakapjam a gyűrűt?

Figyelt kérdés
Volt egy eljegyzésem, ami csődbement. mivel én sok mindent elhagyok igy időszakosan odaadtam valakinek, hogy vigyázzon rá. a gyűrű alapjáraton nem sok mert 4-5 ezer forint. meg volt hozzá egy nyaklánc. ugy adtam az illetőnek, hogy ha az mondom neki hogy kérem vissza akor azt vissza kell adni. ez szóbeli megeggyezés alapján történt. Neki volt egy plüskutyája amit a volt barátnőm elhagyot. most azt mondja ha nincs kutya akor nincs gyűrű. jogi útra terelhetem a dolgot? sajnos a számla már nincs meg....
2013. szept. 21. 20:05
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
és ha igen akkor milyen váddal?
2013. szept. 21. 20:06
 2/28 anonim ***** válasza:
A szóbeli megállapodást bizonyítani nem lehet, így nem is tudsz semmit sem tenni, ha nem kapod vissza a gyürüt.
2013. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
facebookos beszélgetés?
2013. szept. 21. 20:13
 4/28 A kérdező kommentje:
mert úgyértve le van írva facebookon... csak az éppenséggel nem hivatalos papír
2013. szept. 21. 20:14
 5/28 anonim ***** válasza:
Istenem, de pitiáner vagy! Még azt is megérdemelnéd, hogy jól körberöhögjenek a rendőrségen, mikor bejelented. Plüsskutya? Meg egy 5000 forintos gyűrű??? Nőj már fel...
2013. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
eljegyzési gyűrű aminek inkább az eszmei értéke van...bocs de nekem az kellene... csak nem akartam elhagyni
2013. szept. 21. 20:18
 7/28 anonim ***** válasza:

A másiknak minek a plüsskutya, ami a barátnőd hagyott el?

Mi az hogy kölcsön adsz egy neked eszmei értékes gyűrűt másnak?

Fura egy banda vagytok :D


Szerintem csak simán beakarja húzni a gyűrűt.

Adj neki ugyanolyan plüsst, vagy fizesd ki, de szerintem rossz emberben bíztál meg, én nem foglalkoznék vele többet.

2013. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

igen erre én is rájöttem... de nem akartam elhagyni, aztán most nővéremre akarnám bízni, bene még nem csalódtam, bár benne sem. a csála nem az alábbi:

Idegen (azaz más tulajdonát képező), értékkel bíró, ingó vagyontárgy (pénz, ékszer, értékpapír, óra, ruha, stb.) mástól történő jogtalan eltulajdonítása. Mitől jogtalan? Attól, hogy nem járult hozzá ahhoz, hogy elvegyék tőle. Ha ugyanis elkérem valakinek az autóját, vagy a telefonját, majd nem adom vissza, az nem számít lopásnak. Ebben az esetben attól függően, hogy már a kölcsönkérés pillanatában eldöntöttem, hogy eltulajdonítom a kölcsönkért dolgot, vagy csak később alakult ki bennem ez a szándék beszélhetünk csalásról, vagy sikkasztásról.

de mivel a plüss a barátnőmnél van így én nem követtem el ezt a cselekményt,én visszaadnám neki.... nem tudom hogy miért kell neki... de ha olyan lenne még ki is fizetném neki dő ő ezt nem engedi

2013. szept. 21. 20:42
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nice try, Szauron...
2013. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Most komolyan hol keresed az igazad? Az összeguglizott jogi frázisokban? Csajozni tanulnál meg, meg emberek közti kapcsolatot kialakítani mint a "Idegen (azaz más tulajdonát képező), értékkel bíró, ingó vagyontárgy (pénz, ékszer, értékpapír, óra, ruha, stb.) mástól történő jogtalan eltulajdonítása". Ez ilyen ostoba önnyugtatás tiniknek. Lépj tovább férfiként, és tanulj az esetből. Ez az egyetlen dolog, ahogy profitálhatsz az esetből.
2013. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!