Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Például ebben az esetben a...

Például ebben az esetben a rendőr miért nem lőtte le a rá támadót?

Figyelt kérdés

[link]


Csak pár ilyen eset kellene, amikor a rendőr lelövi az őrülten neki rontót és nagyon megritkulnának az ilyen esetek.


2013. nov. 25. 11:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
Mert ostoba.
2013. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Mert akkor, még ha nem is lövi agyon, csak megsebesíti, egy hosszú procedúra veszi kezdetét, amiből egyáltalán nem biztos, hogy a rendőr jól jön ki, még akkor se, ha teljesen egyértelmű volt a helyzet.
2013. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Például azért, mert ő speciel gondolkodott. És arra a következtetésre jutott, hogy az nem a jó megoldás a lehetségesek közül. Nagy dolgokat lehet ám véghez vinni, ha valaki gondolkodik.
2013. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
7%
Ebből egyértelműen jól jött volna ki. Közvetlen életveszély esetén még a figyelmeztető lövés sem kötelező, azonnal célzott lövést lehet leadni és nincs az a bíróság aki bele tudna kötni, tanúnak meg ott vannak a polgárőrök. Ennyit tesz a képzetlenség, a mai nyámnyila rendőrök már nem is alkalmasak a szolgálat ellátására.
2013. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

"Mert akkor, még ha nem is lövi agyon, csak megsebesíti, egy hosszú procedúra veszi kezdetét, "


Az biztos. Ezért célzott lövést kizárólag fejre vagy mellkasra szabad leadni. Ezt mindig is így tanították.

2013. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Értem.


Én is tudom, hogy sajnos az a rendőr sem használhatja a fegyverét, amelyik bátran használná ilyen helyzetben:

Még levegőbe lövéskor is vizsgálat indul ellene, úgy tudom. Hát még ha háromszor mellbe lőtte volna...

2013. nov. 25. 12:25
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem indul. A figyelmeztető lövés nem minősül fegyverhasználatnak.
2013. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
Mert a rendőr ellen vallana 30 cigány és kész, ráadásul rasszizmust is ráfognák. Köszönjük a libsiknek, hogy jelenleg a rendőrnek nincs semmi joga megfelelően intézkedni.
2013. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ez ami itthon van aló egyik ez meg http://www.youtube.com/watch?v=_TPucQHtHZs a ló másik fele. De lehet nekünk ez kell. Nem mondom hogy támogatom mert olyan mint a kommunizmus de legalább tisztelik a törvényt.
2013. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Aha, értem már! A törvényeket érzelmekben gazdag, gondolkodásban szegény egyedekre kell bízni, és lesz itt rend. Ugyanilyen rendőrök kellenek a végrehajtáshoz. Rendőr, figyeld a szemét! Ha villog, kapd elő a stukkert és lőj! A többi nem a te gondod.
2013. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!