Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rab tartása napi 8000 Ft?

Egy rab tartása napi 8000 Ft?

Figyelt kérdés
Már több helyen olvastam ezt, de nme tudom elhinni. Az havonta 240.000 Ft lenne! Igaz ez?

2013. nov. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Ha mindent összeadunk, és leosztjuk a fogvatartottak számával. Ha csak a rabra költött költséget nézzük, az alig több ezernél. Drága az aparátus.
2013. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az összegben benne van a börtön fenntartása (fűtés, világítás stb) és a börtönőrök fizetése is. Nem ennyit költenek egy rabra.
2013. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A börtön fenntartása az a rabra költött pénz. Minimálbérből kéne lakni valahol, rezsit fizetni és kajálni. A rabok ennek a háromszorosából élnek. Persze börtönőrt átlag polgár nem fizet magának, de vannak neki is plusz kiadásai, pl. ruhák, utazás, ami a raboknak nincs. Nekem ez aránytalanul soknak tűnik.
2013. nov. 29. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiből havi kétszáztízezer elmegy olyan költségekre amit akkor is ki kell perkálni, amikor egy rab sincsen benn a cellákban. Tehát a börtön drága, a rab nemigazán.


Az apparátus fenntartása pedig az intézmény létezése óta ráfizetéses, mindenhol. Mert ha a rabok jogait a szokásjog és nemzetközi megállapodások tömkelege válogatta hogy mennyire, a börtön személyzetének megfelelő munkakörülményeit azért ötezer éve, meg ma is kellett, sőt kell is biztosítani.

2013. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyáltalán nem sok ez egyébként. Azaz ahhoz képest, hogy milyen piszlicsáré ügyek miatt is be lehet kerülni, nyilván az, de ezt a pénzt nem a fogvatartottak kezébe nyomják hónap elején, megnyugodhatsz. Fentebb már elmagyarázták, mire is megy pontosan.
2013. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Aki nem volt börtönben, azoknak járna ez a pénz támogatásként az államtól, hiszen megspórolta a pénzt az államnak, hogy becsületes élete volt. jaaa és ha mégis bekerül a börtönbe, vissza kéne fizetni. nekem pl, azért is járna 2 millió, mert nem volt szívműtétem.
2013. dec. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!