Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a balta is a közbiztonságra...

Ha a balta is a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök, akkor a boltból, hogy lehet hazavinni?

Figyelt kérdés

„Egy hétköznap éjszaka üzleti megbeszélésről tartottak hazafelé ismerőseim, amikor autójukat megállították és igazoltatták őket. A rendőr az iratok ellenőrzése után rögtön nekiállt átvizsgálni az gépkocsit – indokát nem közölte –, a kesztyűtartót, mindent” – írta egy internetes fórum egyik hozzászólója. A járőr a csomagtartóban talált egy golfütőt és egy baseball ütőt, melyet a sofőr nyilván nem sportcélból, hanem önvédelemből tartott ott, de erre igazából rá se kérdezett. „A rendőr ezeket az eszközöket elkobozta, amiről jegyzőkönyvet adott, mondván, hogy ezek a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök. A sofőr megkérdezte, „ha most ezekkel sportolni szokott, akkor mi van, vagy ha éppen vett egy baltát, ami ott van a kocsiban, akkor azt is elveszi? A válasz az volt, hogy igen, sőt akár elő is állíthatja.”


[link]


2013. nov. 30. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Számlával.
2013. nov. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ennek baromi nagy kamuszaga van.


1. A rendőr ilyenkor megszokta kérdezni hogy szúró-vágó eszköz van e önnél. Ha azt mondja hogy igen, akkor csak egyszerűen elkobozza, nem is állathatja elő.


Ha letagadja hogy van, és a későbbi keresés során előkerül, akkor hatósági eljárás akadályozása címszó alatt előállíthatja, de egyébként nem.


2. A közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket elcsomagolva (egy sima táska is megteszi) minden további nélkül lehet szállítani.

2013. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

a kocsog zsarunak ehhez van esze, meg ne vedhessed magad.

bar tolem sosem vettek el semmit. pedig sosem megyek sehova ures kezzel.


milyen szamlaval??? erdore is azzal vigyem ki ne vicceskedj. bar ezt konnyen tudnam kezelni.

2013. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha csak egy golfütőt vagy egy baseball ütőt talál akkor nehéz megmagyarázni a sportcélú felhasználást. Mindkét sporthoz több eszköz kell. Abból lenne az igazi botrány, ha egy teljes golftáskát kobozna el a rendőr.

Ha veszek egy fejszét és viszem ki a telekre, hogy az ángyom kínjába vigyem ki ha nem a csomagtartóban ? Rakja rá szájkosarat vagy kérjek útvonal engedélyt ?

2013. dec. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt is elkobozná?

[link]

2013. dec. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi sötét, tudatlan ember kommentelt ehhez a cikkhez, hogy inkább nem is véleményezném.
2013. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem veszed ki a csomagolásából és esetleg a blokkot is mellette hagyod és a csomagtartóban tartod, ahogy kell.


Persze lehet magyarázkodni meg minden, de nehéz eladni hogy egy baseball ütőt és EGY golfütőt, bármiféle segédeszköz és egyéb felszerelés nélkül furikáztathatsz a kocsiban élhet, hogy nem baseball meccsre és golfozni mész egymásután. Ahogy a dobócsillagoknál is nehéz ezt eladni, hogy a halpucolást akartad csak nagyobb kihívássá tenni vele.


Ha szabályszerűen szállítod és tudsz adni rá egy hihető magyarázatot miért van lángszóró, katana, székláb a kocsidban, akkor nem fog egy rendőr sem beléd kötni, ennyi, de ez mintha HVG-nek nyilatkozó jogász is mintha mondta volna.

2013. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok


Az eredeti csomagolás vagy a számla sem kell. Számtalanszor járkáltam úgy hogy egy sima hátizsákba raktam bele a baltát és a nyele is kilógott. Még viperát is szállíthatsz ha elcsomagolva szállítod.


A párszor megállítottak így rendőrök is. Megkérdezte hogy az mi? Mondom balta. Kérdezi hogy mire kell? Mondom favágás és hasogatás. További jó utat, viszlát.

2013. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az eredeti csomagolás vagy a számla sem kell. Számtalanszor járkáltam úgy hogy egy sima hátizsákba raktam bele a baltát és a nyele is kilógott. Még viperát is szállíthatsz ha elcsomagolva szállítod. "


Az csak a most vettem kifogásra vonatkozott. Jól mondtad, mindegy hogy mibe tartod a hatósági közegnek az a lényeg, hogy ne tudd két másodpercen belül emberek halomra gyilkolására használni, vagyis ne tanúsíts ráutaló magatartást.


Amúgy szerintem a viperát csomagolva hivatalból elvileg el kéne kéne venniük, bárhogy is tárolod...

2013. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A rendőr is mérlegel. Ha látja, hogy egy munkás ember és hétköznap nappal van ez biztos nem veszi el. De gondolom a fórumozó nem éppen egy egyzserű ember lehetett, kb. egy barom, aki sokat verekszik. Ennyi eszközzel nem jár egy hétköznapi ember.


Ha a "munkás" éjszaka rohangál fejszével akkor tőle is elveszik.


Egyébként haza lehet hozni a boltból is az új fejszét. Kapsz hozzá blokkot és becsomagolják, senki nem szól érte.


Ennyi erővel a rendőr a kerékkulcsot is elvehetné, de még nem hallottam ilyenről, tehát nem idióták ők sem, attól veszik el, akitől kell.

2013. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!