Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi értelme van annak az...

Mi értelme van annak az USA-ba hogy pl. van egy rendőrség és ebben a városban egy FBI kőőzpont ami fejlettem gépekkel van felszerelve nem lenne költség hatékonyabb ha csak a fejlettebb lenne? ( csak a helyszínelésre használt gépekre gondolok! )

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert az USA szövetsegi allam, az FBI-nak nincs illetekessege helyi ügyekben, mint ahogyan a tagallamoknak nincs illetekessege szövetsegi ügyekben. Ez a tagallamok önallosagra valo törekvese miatt van igy.
2013. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egy 5 dollaros bolti lopas ugyeben nem fog az fbi nyomozni. de otletnek nem rossz! nalunk is meg kene szuntetni akkor a varosi rendorkapitanysagokat, mert van megyei rendorkapitanysag is. es a megyeit is meg lehetne szuntetni mert van orszagos is, es azt is fel kene szamolni, menjen mindehova a TEK
2013. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem,mert az FBI nem megy ki minden kis piti ügyhöz,a rendőrségnek viszont ez a munkája.ezért kell 2 kapitányság.
2013. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az FBI olyan mint nálunk a TEK csak belső titkosszolgálati és terrorelhárítási kivitelben. Egyébként meg az mind igaz amit az előttem válaszolók írnak.
2013. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ezt értem de nem a piti ügyekre gondolok hanem pl. gyilkosság mert ugye az FBI csak akkor száll be a nyomozába ha át megy a gyilkos egy màsik államba akkor már szövetségi ügy és mondjuk egy lopáshoz hogy kinyomozzák nem kellenek olyan fejlett gépek
2013. júl. 12. 22:37
 6/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Az hogy az FBI mibe száll be és mibe nem olyan egyszerű ajánlott olvasmány:

[link]


Másrészt marha jó hogy vannak szuper fejlett cuccaik stb, viszont különböző elemzések, szimulációk, adatbázisokban keresgélések stb csak az RTL klubbon férnek bele egy CSI szűkre szabott 1 órájába.... a valóságban ezek mögött némileg több munka áll.

2013. júl. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írták az USA egyik szövetségi nyomozó szerve az FBI. Minden államnak van saját állami rendőrsége, saját helyi rendőrsége. A helyi rendőrségen belül vannak megyei rendőrségek, sheriffek és városi rendőrségek is. Ez persze nem feltétlenül egyszerre állnak fent. A hatáskör és az illetékesség ezek között a szervezetet között megoszlik, a helyi és a szövetségi törvények rendelkezései szerint. A helyi rendőrségeknek is vannak eszközeik, csak az FBI (mivel általában kiemelt ügyek, illetve szövetségi határokon átnyúló ügyekben nyomoz) fejlettebb, modernebb eszközei vannak.

Valamelyik válaszoló nagyon szépen megfogalmazta, hogy ne a CSI alapján akarj ebbe betekintést nyerni, mivel az ott látott dolgok nagy része kamu. Egy helyszíni szemle (ha holttest is van) több óra is lehet, és nem rohannak minden egyes bizonyítékkal a laborba futtatják le a teszteket, majd vissza a helyszínre, meg még kávéznak is meg kiskutyafüle. Ha érdekel a téma tudok esetleg ajánlani könyveket, amelyek reális képet festenek a helyszíni szemlékről. (ja azt nem is mondom, hogy a helyszínelés egy másik fogalom és semmi köze sincs ahhoz, amit a CSI-os srácok csinálnak...)

2013. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A filmekbe csak 1-2 jelenetet tudnak beteni ey hejszinelésről mert azal elmene 2-3rész sose mondják menyi idő az.


Az fbi olyan ugyekben nyomoz amik tőbb államon nyulnak átt vagy srozatgyilkosok miat akiket gyorsan le kell kapcsolni.

Az usában a egyes államok rendőrsége csak a saját államába nyomozhatt ugyan ugy mint az eu náll a magyar rendőrők se mehetnek csak ugy átt ausztriába nyomozni uygan igy van az usában is. Az fbi az őszes otani államba nyomozhat.


Te ugy képzelled el az államokat intha megyék lennének pedi kullőn államok más tőrvényekkel.

2013. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen viszont azt nem értem hogy néhány államba miért nincs halál büntetés szerintem aki ölt már párszor embert annak simán lehetne halál büntetés de ez csak az én véleményem
2013. júl. 13. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!