Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani? Letöltendő, vagy esetleg felfüggesztett is lehet?

Figyelt kérdés

kábítószer(cannabis) birtoklás és terjesztés miatt vádolnak, viszont én azt pénzért soha nem hoztam forgalomban, hanem pólóra, pulcsira és egyéb dolgokra cseréltem, nem kiskorúakkal! vizeletet nem vettek, próbálom úgy csinálni ha vesznek akkor negatív legyen. totálisan megbántam az egész dolgot, soha többé nem fogok ilyenekhez nyúlni, büntetlen előéletű vagyok, soha nem volt még semmilyen ügyem, és iskolába járok! vélemény NEM ÉRDEKEL, remélem normális válaszokat is kapok! köszönöm


19/f



2013. dec. 2. 00:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
15%
Sajnos az tok mindegy,hogy penzerz vagy ruhaert adtad.Es ezt rad tudtaj bizonyitani?marmint a birtoklast?es ha igen menny i volt az a mennyiseg.Igazabol megkelle probalnod kitisztazni magad a birtoklasbol,es az arulasbol.Azt meg nem tudod szabalyozni,hogy kimutatja e,de ha kimutatja,es a tobbit kitisztaznad,akkor csak fogyasztokent kezelnenek,es meguszhatnad 6honap elterelessel.
2013. dec. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

látod,mihez vezet a drog..azt el is hiszem,hogy megbántad.

Attol függ,ha együtt működő leszel velük,talán a bíróság kiszab rád valami felfüggesztettet...de ehhez kicsit megkell hunyászkodnod,hogy lássák rajtad,hogy nem voltál tisztában a dolgokkal és soha a életbe nem nyúlsz hozzá

2013. dec. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
első esetként kapsz egy elterelést, ha elfogadod. majd járhatsz kényszergyógykezelésre...
2013. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 an00nym ***** válasza:
20%

szerintem itt: [link]

sokkal hasznosabb válaszokat kaphatsz, ha részletesen írsz

illetve hozzájuk is lehet fordulni

[link]


a vizelettesztet simán meg lehet úszni, sok sport(izzadás)(kivéve ha rendszeresen és hónapok óta fogyasztasz, mert úgy csak előkerülnek a zsírban elraktározódott metabolitok), rengeteg folyadék, és minnél tovább húzni az időt, tanúként jogodban áll megtagadni a vizeletadást, csak gyanúsítottként kötelezhetnek rá, ne valj be semmit, mert akkor kötelesek eljárást indítani


vizeletteszthez végső esetben: [link]


ha találtak nálad valamit és már folyik az eljárás akkor a helyedben azonnal meglátogatnám mind a 2 fent említett weboldalt és nagyon figyelnék az ott kapható infóra

2013. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"minnél tovább húzni az időt, tanúként

jogodban áll megtagadni a

vizeletadást, csak gyanúsítottként

kötelezhetnek rá, ne valj be semmit,"


ez nem éppen így van. A vizeletet bárkitől leveheti a rendőr ha bcs. vagy szabálysértés merül fel. Gyanúsított csak az eljárás során leszel, de bcs gyanúja esetén is elvihetnek vizeletre. Akinél találnak az utcán valamit, rendszerint azonnal el is viszik mintavételre. De így van ez a részeg sofőrökkel is. Nem várják meg amíg eljárás indul, nincs is értelme, azonnal viszik. A rendőrségi tv-ben utána járhatsz

2013. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
csekély mennyiségől van szó! fogdába vittek 72órára, de úgy döntöttek szabadlábon védekezhetek. vizeletet nem értem hogy miért nem vettek még, 3hete történt, és szerintem nem is fognak mostanában, ha ilyen tempóban dolgoznak..fölírtak pár nevet akik fölmerültek vásárolóként, van értelme nekik tagadni az egészet?
2013. dec. 2. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Vizeletet azért nem vettek, mert birtoklással és terjesztéssel vádolnak, nem pedig fogyasztással. Ilyenkor a mennyiség teljesen mindegy, azt csak fogyasztóknál és birtoklóknál különböztetik meg, de mivel te terjesztetted is, így ebben az esetben ez nonszensz. Az meg, hogy te "csak" cserélted, hülyeség - ha eladod, is cseréled, pénzre. A terjesztés lényege az, hogy átadod másnak, és te még kereskedtél is vele, hiszen értéket értékért adtál. Ha engem kérdezel, ebből letöltendő lesz, de kis szerencsével, és ahogy előttem is írták, meghunyászkodással (és kis szerencsével) megúszhatod felfüggesztettel is. Ha elfogadsz egy tanácsot, ne tettesd magad hülyének! A rendőrség és a bíróság úgyis tudni fogja, hogy te tisztában voltál a dolgokkal, hiszen fel tudtad mérni az értékét; valamint, a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól.

Sok szerencsét!

2013. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

És most a javítások...

1. A "kis szerencsét" kétszer írtam, bocsánat. :D

2. Jobb, ha elismered, hogy tisztában voltál azzal, amit teszel. A büntetés mértékénél figyelembe veszik az őszinteséget. -> Ez kimaradt a "tanácsomból". (:

2013. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem beszélj egy ügyvéddel feltétlenül! Ne itt kérdezgess, hanem ügyvédet szerezz!

Én azt tippelem, hogy az a nagyon durva, ha rád tudják bizonyítani, hogy ellenszolgáltatásért adtad...a fogyasztás messze nem olyan durva téma.

2013. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
48%
Áh, inkább dúrtál volna magadnak pulóvert, kellett ez neked?
2014. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!