Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 8 napon belüli sérülés esetén...

8 napon belüli sérülés esetén milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Volt egy közlekedési balesetem. Gépjárművel összeütköztem egy biciklissel napnyugta előtt fél órával kb. A bicikli nem volt kivilágítva. Az hogy ki volt a hibás vitatott. Tanú nem volt így kettőnk egymásnak ellentmondó vallomása és a helyszínelés alapján fognak határozatot hozni. A kerékpárosnak 8 napon belüli sérülése lett. A helyszínelő rendőr azt mondta, hogy nem mondd még semmi konkrétat majd értesíteni fognak, de előfordulhat hogy mindkettőnket hibásnak fognak kihozni.

Ilyen esetben mekkora büntetésre számíthatok?


2013. ápr. 20. 10:30
 1/7 Panaca válasza:
Amíg nem derűl ki, hogy ki volt a vétkes, addig senki nem fog semmit sem mondani. A büntetés mértéke pedig ettől függ. De ha te voltál akkor pénzbírság plusz a biciklis még kárpótlást is kérhet (pl új kerékpár), de nem fognak rabosítani ez miatt.
2013. ápr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy nem fognak rabosítani, de pénzbírság mennyi szokott lenni hasonló esetben?
2013. ápr. 20. 13:47
 3/7 A kérdező kommentje:
A kerékpárban keletkezett kárt gondolom állja a kötelező biztosításom vagy nem?
2013. ápr. 20. 13:49
 4/7 ConnectCare ***** válasza:

Szerintem ha mindketten hibásak vagytok (már ha úgy döntenek) mindenki a saját kárát köteles viselni.


Nem hiszem, hogy bármilyen büntetésre számítanod kellene! ;)

2013. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is történt komolyabb sérülés mért nem egyeztetek meg? Rendőrt hívni sosem jó.
2013. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert megkérdeztem a biciklist hogy szüksége van-e orvosra és azt mondta igen (fejét is megütötte akkor még nem volt biztos hogy nincs komolyabb baja). Onnantól kezdve nem is lehetett kérdés a rendőrség értesítése, mert a mentősök jelezték a balesetet a rendőrség felé.
2013. ápr. 23. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
ebbena zsidó gyarmatban mindeért megbsznak úgy megse maradsz.lassan utcára sem lehet menni 30 000 res büntetéske nélkül, de a magyar az csak nyel..
2013. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!