Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire számítsunk?

Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Pár napja Budapesten egy embert próbáltak újraéleszteni a járdán és a kocsisok a balesetet nézték,ezért ez előttünk lévő kocsi annyira nem figyelt,hogy belehajtott az előtte lévőbe.Annyira hirtelen volt,hogy anyukám márt nem tudott fékezni és belehajtott.Én nem voltam bekötve ezért a fejemet bevágtam a szélvédőbe és kórházba szállítottak.16 éves vagyok és ezért kiskorú veszélyeztetése miatt fognak megbírságolni 500-ig,szerintetek mennyire fognak ilyen esetben?Ugye nem kell 500 000Ft-ot kifizetnie anyukámnak?
2013. dec. 22. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg annyit nem, mivel ha jól értem az előttetek lévő autó ütközött és abba mentetek ti is bele.
2013. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg annyit nem, mivel ha jól értem az előttetek lévő autó ütközött és abba mentetek ti is bele."


Egyrészt semmi köze a kiskorú veszélyeztetéséhez a válaszodnak, mert az a szülői felelősségre irányul, mert nem kötötte be a gyermekét biztonsági övvel.

Másrészt pont az anyuka a hibás azért, mert nem tartotta meg a kellő követési távolságot, hogy meg tudjon állni, bármilyen akadály esetén, lásd baleset.


(Zárójelben megjegyezném, hogy nagyon sokszor baleset alatt következik be a többi baleset, mert mindenki bámészkodik. Ha nagyon érdekli őket, akkor menjen ez közlekedési rendőrnek, sok sikert kívánok az őrjöngő hozzátartozókhoz, meg a szétcincált holttestekhez.)

2013. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mennyire szàmíthatunk?
2013. dec. 23. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom megmondani neked azt a számot, amit egy ismeretlen ember fog mondani nektek.
2013. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2: a követési távolsággal neked arra kell készülnöd, hogy az előtted lévő hirtelen fékez. Ütközésre nem kell felkészülnöd, arra nem is lehet. Így közlekedési szempontból az anyuka nem lesz hibás.
2013. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Add vissza a jogsid.
2013. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
KRESZ 27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.
2013. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van.
2013. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5. válaszadó!


Helyi rendőrkapitányságon jelentkezel, jogosítványod leadod, odamész a bejáratnál lévő posztos rendőrhöz, letérdelsz, és megkéred, hogy lőjön tarkón, mert már nincs helyed ebben a társadalomban.


Hát azt nem hiszem el, hogy te tényleg komolyan gondolod, hogy nem kell készülnöd balesetre... hallod, ez a legkomoly, amit idáig ezeken az oldalakon olvastam! Hát mire való a követési távolság, lúzer? Hogy jól lássuk, ha valaki besétál közénk, vagy hogy más autós tudjon előzni?

CSAK ARRA KELL KÉSZÜLNÖD, hogy valami történik! Azért kell a tükröket beállítani, hogy láss többfelé, hogy EL TUDD KERÜLNI A CSATTANÓT! Azért kell fogni a kormányt két kézzel, HOGY BÁRMELYIK IRÁNYBA TUDJ HIRTELEN MANŐVERT VÉGREHAJTANI, azért kell elérned a pedált, és azért kell úgy beállítani a fékpedáltól való távolságodat az ülés hátra vagy előremozgatásával, hogy a pedált teljesen kinyomva se legyen nyújtott a lábad, hogy TELJES ERŐVEL TUDJ FÉKEZNI! Hát mi az anyádra készülsz, ha nem balesetre? El KELL tudnod kerülni! Ha elkerülni nem tudod, a lehető legtöbbet kell tenned, hogy kisebb legyen a baj! Első KRESZ órádon (amiről vélhetően hiányoztál) már tanították a defenzív és az offenzív vezetés fogalmát. A defenzív az készül akár egy balesetre. Ez pont erről szól...

2014. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!