Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a feltétele annak, hogy...

Oliverkahn1 kérdése:

Mi a feltétele annak, hogy készenléti rendőr lehessek? És milyen utat kell pontosan bejárni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Készenlétiseknek szokott lenni 6 hónapos képzés, gondolom teljesíteni kell a fizikai tesztet, meg az összes többit.
2014. jan. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legyél rendőr. Végezd el a 2 éves iskolájukat, azután amikor felszerelsz a Készenlétihez kéred magad és kész.


De először oda nem tesznek be, mert 2 vagy 3 évig ott kell szolgálnod, ahol mondják. Csak azután van lehetőséged választani.

2014. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mind a két válasz nagyon hasznos volt. :)
2014. jan. 2. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 6 hónap nem igaz, azok objektumőrök, nem rendőrök.
2014. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fizikain mindenki átmegy.

Rendszeresen járok meccsre így sokszor találkozom készenlétis rendőrökkel a stadionnál.A Fradi-Kecskemét meccsen voltam mikkor láttam egy készenlétist aki olyan kövért volt mint a Harry Potterben Hagrid.Nem volt idős szóval nem az évek folyamán hízott el.Sőt pár év alatt ennyit nem is lehet hízni.Max ha minden nap megeszel egy lovat.Szóval a fizikaitól nem kell parázni.Attól pedig vég kép,hogy olyan nagy iskolai végzettség kell hozzá.Párszor bebizonyították,hogy egy egész szakasznak nincs annyi esze mint egy döglött aranyhalnak.


Igazából csak annyit várnak el,hogy szeress gyerekeket könnygázzal szemen fújni meccs után vagy épp idős nőket őrizetbe venni,mert elmerte énekelni a himnuszt.


UI: TISZTELET A KIVÉTELNEK.Elvileg köztük is van olyan aki rendes és becsülettel végzi azt amire felesküdött bár én ilyennel még sajnos nem találkoztam.Foci meccsre csak azokat küldik akik szeretnek túlerőben keménykedni és provokálni.


Egyet azért ígérj meg.Ha egyszer készenlétis leszel akkor nem a fentebb említett réteghez fogsz tartozni :)

2014. jan. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus esete annak, amikor valaki szűklátókörű, és csak az egyik oldalt ismeri. Te egy hónapig nem bírbád nálunk.

Én 1995 óa járok fradi meccsre, 10 éve készenlétis vagyok. Meglepődnél mennyi KR-es van a táborban...

2014. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is készenléti rendőr akarok lenni, úgy hallottam van 6 hónapos képzés is, alapból 2 éves, ha minden igaz, de erről idén már lecsúsztam, mert februárig kellett volna jelentkezni, ezért marad a 6 hónapos.


Egyébként, ha egy foci drukkert előállítanak, aki készenléti rendőr, akkor nem küldik el őt onnan a munkájából? Tényleg vannak hülye rendőrök, de én inkább a biztos munkalehetőség miatt választom ezt a karriert. Szorgalmasnak szorgalmas vagyok, de nem fújnék le magyar normális embereket, főleg nem gyerekeket. Viszont a bűnözőknek oda csapnék a gumibottal:D Tudom nem így megy ez, mert a rendőrök tehetetlenek sok esetben úgy hallottam (vagy tényleg csak gyáva némelyikük).


Milyen területeket lehet választani az után a bizonyos ledolgozott idő után? És ebbe az első pár évbe hova küldenek?

2014. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!