Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Amennyiben az előzetesben ülő...

Amennyiben az előzetesben ülő páromat átszállították másik börtönbe, értesítik az ügyvédünket?

Figyelt kérdés

Párom 4 hónapja ül előzetesben, amennyiben őt átszállítják másik börtönbe, ez esetben értesíteniük kell a meghatalmazott ügyvédjét? Elképzelhető, hogy nem kötelesek erről értesíteni a terhelt védőjét? Nekem ez teljesen ellentmond máskülönben, hogy tudnám meg, hogy hova kell mennem beszélőre, vagy hova kell csomagot küldenem, elképzelhetetlennek találom, hogy ilyen esetben az ügyvédnek kelljen tájékozódnia magától, mégis ő honnan szedné, hogy átszállították.. Kérdésemhez hozzátenném, hogy nem tudom, hogy átszállították-e a párom bárhova is, pusztán kiváncsi vagyok, hogy amennyiben átszállítanák arról értesítenének-e minket vagy legalább is az ügyvédet. Illetve ha egy segítőkész olvasó tisztába lenne a házi őrizet menetével-folyamatával és leírná nekem nagyon megköszönném. Az érdekelne, hogy házi őrizet elrendelésekor van e tárgyalás ahová kiviszik a terheltet, előfordulhat e az, hogy elrendelik a házi őrizetet de mellette megszabják, hogy nem attól az x naptól hanem jövőhéttől, kimennek e a megjelölt lakáshoz ..


Előre is köszönöm.


2014. jan. 10. 23:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Az előzetes letartoztatásban lévő személyt nem szállítják el sehova. Azaz ott tartják előzetesben ahol majd a bírósági tárgyalás lesz lefolytatva, ha egyáltalán lesz bírósági tárgyalás. Mert van olyan is ,hogy még a bírósági tárgyalás előtt szabadon engedik. (jó lenne többet tudni az ügyről,mert akkor sokkal többet tudnék mondani) Az előzetes fogva tartást az ügyészség is meg szüntetheti. Ha a várható ítélete eléri az 5 évet akkor az előzetesből a Bírósági tárgyaláskor kimondott ítélet hirdetés után, automatikusan viszik a börtönbe és csak az ítélet lejártakor szabadulhat a fogvatartott. (az addig előzetesben töltött idő, beleszámít az ítélet letöltési idejébe)

Még egyszer,az előzetes letartoztatottat ott abban a városban tartják fogva ahol és ameddig ki nem engedik,vagy el nem ítélik és az ítélet nagyságától függően szabadulhat ideiglenesen vagy végleg. kivételes esetek vannak az elszállítással kapcsolatosan,ha pl. rab kórházba kerül a fogvatartott. Senkit nem értesítenek. Vagy a fogvatartott értesíti a hozzátartozókat (pl.levél útján) vagy az ügyvéd érdeklődésére tájékoztatják az ügyvédet.

Házi őrizet. Ezt kérvényezni lehet,vagy az ügyvéd vagy maga az őrizetes is kérheti. Az ügyészség dönt de előtte csinálnak egy úgynevezett környezet tanulmányt, hogy hol,kinél lesz a fogvatartott, miből fog megélni,stb. és igen ki is mennek a helyszínre,még a szomszédok véleményét is ki kérhetik,hogy mit gondolnak a személyről esetleg nem -e félnek tőle,stb. azaz mi a véleményük.

Hát röviden ennyi és azt hiszem mindenre válaszoltam amit kértél. (A válaszaim nem 100% mert az idő múlásával a törvények változnak,változhattak.

2014. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!