Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha vádemelés alatt áll egy...

Ha vádemelés alatt áll egy ügy és a gyanúsított közben másikat is követ el, azt két külön esetnek számít vagy majd összevonják?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!

Egy példával szeretném szemléltetni a kérdésemet.

Ha van egy lopásért való vádemelési folyamat A-ban,és ez idő alatt ismét történt egy ilyen eset,ahol B-ben tettek feljelentést,azzal hol fognak majd foglalkozni? Összevonják? Tehát azzal az A rendőrség foglalkozik majd,vagy ezt két külön ügyként veszik?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. jan. 19. 16:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzátenném,hogy az újabb lopás nem az előző ügyéhez tartozik!
2014. jan. 19. 16:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Két külön ügy, egyesítve maximum akkor lehetnek, ha esetleg a B ügy "beéri" az A ügyet a bírósági szakban.
2014. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Még annyit,hogy akkor sem,ha ugyanolyan ügyről van szó?
2014. jan. 19. 21:11
 4/10 A kérdező kommentje:
És addig a B kapitányság nem értesíti majd az A-t?
2014. jan. 19. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezik a bíróságon, hogy folyik-e másik büntetőeljárás és akkor eldöntik, hogy egyesítik-e. A minősítés változik, halmazati lesz a vád. Szerintem jobb így, mintha külön vinnék, rövidebb és kevesebbet kap.
2014. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De gondolom a B ügyben és be kell bizonyosodnia,hogy valóban bűnös. És ennek tudatában formálódik az ügy.

Még egyszer köszönöm a válaszaikat!

2014. jan. 20. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden attól függ milyen gyorsan dolgoznak a hatóságok, a vádemeléstől számítva akár mondjuk fél év is lehet mire kitűzik az ügyet tárgyalásra, tehát elméletben nem lehetetlen, hogy addig befejezik a másik ügyben a nyomozást (mondjuk 2 hónap alatt), plusz 30 nap alatt vádat emelnek.
2014. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Itt arra gondoltam,hogy bizonyítani kell a B ügyben a bűnösséget és addig nem zavarhat be az A ügyben? (ugyanis a 2 ügy szerintem elég hasonló,de az eljárás egy másik kapitányságon indult meg,és tudtommal még a kihallgatását sem kezdték meg a gyanúsítottnak)

2014. jan. 20. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:
áááááá ne reménykedj, ha a bíró az egyikben hisz, akkor is annyit kapsz, mintha mindkettő bizonyítva lenne. ez itthon nem olyan mint a filmekben.
2014. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem,és mindenkinek köszönöm a válaszaikat!
2014. jan. 20. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!