Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A gyanúsítottat ebben az...

A gyanúsítottat ebben az esetben is beidézik? Az ATM felvétel megalapozott gyanúnak elég lehet?

Figyelt kérdés

Miután a tettes,vagy gyanúsított nem ismeretlen,és van egy másik ügye,amiben eljárás illetve vádemelés folyik ellene(teszem azt most bűnismétléssel is gyanúsíthatják ebben ez esetben),akkor azonnal kimennek érte vagy beidézik?


Illetve:ha azt állítják rólam,hogy egy ismerősöm (aki 2 hónap után tett feljelentést,hogy ellopták a bankkártyáját)bankkártyájával visszaéltem,bement azonosítani az ATM felvételen,akkor az elég ahhoz,hogy megalapozott gyanú legyen,és gyansúsítottá válljak?

Én csak felvettem a pénzt,több ízben,amit oda is adtam neki. Az egészet nem értem...



2014. jan. 13. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az eljáró nyomozóhatóság szükségesnek ítéli-e meg az őrizetbe vételedet. Mivel nekem nem úgy tűnik, hogy súlyos bűncselekményekről lenne szó, valamint a bankkártyás történet is inkább személyes huzavonát takar, nem hiszem, hogy kijönne a meseautó érted. Idézni fognak inkább. Az már más kérdés, hogyha a bankkártya tulajdonosa meggyőzően adja elő magát, hogy ő nem kapta meg a pénzét, akkor igazat adnak neki és tolvajként fognak kezelni téged.

Sajnos ez a módja a dolgoknak. Csakis olyannak szabad pénzt felvenni akiről biztosan tudom, hogy nem fog később feljelentgetni stb. Vagy írjatok két tanú előtt alá papírt a pénz átadás-átvételéről.

2014. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!