Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha elvégeztem a Nemzeti...

AggóDoom kérdése:

Ha elvégeztem a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet, akkor hadnagyként végzek ügye. Ha a Terrorelhárításba szeretnék menni, van esély bekerülni oda tisztként, vagy csak tiszthelyettesek mehetnem oda?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!:)

2014. jan. 20. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, hadnagyként, vagy főhadnagyként végzel, ha nincs nyelvvizsgád, akkor meg zászlósként. Egyébként tisztek is mehetnek a TEK-hez, de nekik is kötelező a minimum két év szolgálati idő a jelentkezés előtt, mely során illik a legjobb zsarunak lenni az adott szolgálati helyen, különben rád se bagóznak a tekesek. Ha már tisztként akarsz jelentkezni, akkor javaslom a közrendvédelmi szakirányt a suliban
2014. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szépen!:)

Igyekezni fogok, nagyon szeretnék oda kerülni.

2014. jan. 20. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Az első válaszoló téved, téved, és TÉVED :)


Főhadnagyi rendfokozatot '96-ban eltörölték, hadnagyként végzel az NKE-ről. Ha nincs nyelvvizsgád, akkor meg egyáltalán nem végzel, nem még zászlósként :D

Nyelvvizsga nélkül az NKE nem ad ki diplomát. De amúgy más egyetem sem.


NKE-HHK gépesített lövész szakirányos katonai vezető vagyok, innen tudom ezeket. Remélem olvasod még a kérdésed.

2014. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, még olvasom a kérdést, úgyhogy a válaszodat is láttam :)

Az, hogy a ZMNE-n és később NKE-HHK-n mi volt a szokás, azt nem tudom, mivel RTF-re jártam, 2010-ben végeztem és képzeld még a mi évfolyamunkban is volt, aki fhdgy-ként végzett vörös diplomával, ugyanakkor voltak, akiknek nem volt még meg a nyelvvizsgájuk és ők is végeztek. A válaszomban sehol nem írtam, hogy ők is kaptak volna diplomát, mert nem kaptak, viszont főiskolai végzettséget tanúsító oklevelet igen, valamint rendfokozatot is, csak nem tisztit.

Nem tudom, hogy nálatok hogy megy a gépesített lövész képzés, de lefogadom, hogy a katonák között is találnék főhadnagyot, rögtön elsőként az unokatestvérem jut eszembe, aki honvéd főhadnagy, pedig 96-ban még általánosba járt. Hmmm hogy is lehet ez? Mondjuk úgy,hogy a főhadnagyi rendfokozatot nem törölték el, amivel te kevered szerintem, az az alhadnagy!

2014. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. febr. 12. 17:44
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát nincs főhadnagyi rendfokozat?:D

Nem igazán értem most!

2014. febr. 13. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Van!

Hadnagy, főhadnagy, százados, őrnagy, alezredes, ezredes

Ezek a tiszti rendfokozatok. Ezek után a tábornokok jönnek, előtte meg zászlósok és tiszthelyettesek, illetve Honvédségnél tisztesek vannak.

2014. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (Y)
2014. febr. 18. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!