Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Civil ruhás nyomozó/rendőr ha...

Civil ruhás nyomozó/rendőr ha szabálytalanságot lát igazoltathat/büntethet?

Figyelt kérdés
Pl. gyalogos piros lámpán megy át, motoros/biciklis autók között cikázik stb.
2009. dec. 3. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy közbe léphet.

Hiszen rendőr akkor is,ha épp nincs szolgálatban.

Ha nála van az igazolvány,akkor simán közbeléphet(még akkor is,ha civilben van)

2009. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha meglessz az igazolványom (mint hadnagy) még aludni menni is azzal fogok! :) Köszi a választ!
2009. dec. 3. 15:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persz, hisz minden rendőr igazolványba az van írva, hogy intézkedésre jogosult. Legyen az járőr vagy nyomozó, szolgálatba vagy azon kívül.

Sőt, ha meglesz az igazolványod remélem akkor már azt is fogod tudni, hogy köteles vagy intézkedni ha szabálytalanságot látsz.


Azért azt a tortúrát nem egyszerű végigvinni, ha szolgálaton kívül intézkedsz.


Egy rendőr

2009. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
15:53 Neked is köszönöm a választ!
2009. dec. 3. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, az RTF-en tanulsz. Ez esetben üdv, kedves hallgatótárs! :)

Intézkedni intézkedhetsz, sőt, köteles is vagy intézkedni jogsértés esetén. Már amennyiben intézkedésre alkalmas állapotban vagy. Vagy legalább értesíteni kell a Rendőrséget a jogsértés észleléséről.

Büntetni, bírságolni viszont aligha fogsz, mert szerintem civil nyomozók nem nagyon tartanak maguknál csekktömböt, főleg nem szolgálaton kívül. :)

A példaként felhozott esetekben meg szerintem max. csak rá tudsz szólni az illetőre, hogy talán nem kéne átmenni a piroson.


Üdv!

RTF-es

2009. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 17:38! Nem szeretném elvenni a kedved de sajnos még nem vagyok RTF-es. 2 év van vissza gimiből. De már most 100%-on pörgök hogy közétek kerülhessek. Mindennél jobban elszánt vagyok és harcolni fogok érte. :)

Üdv leendő HADNAGY! :)

2009. dec. 4. 20:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Ne haragudjatok, de mivel itt sok a rendőr, ezért itt teszem fel a kérdést.

Ha vki rendőr, akkor ő dönthet úgy,h civilben akar járőrözni, vagy ilyesmi?

2010. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
08:42-es ez amugy engem is érdekel! De van pár rendőr ismerősöm megfogom kérdezni valamelyiktől, ha itt nem válaszol senki! :-)
2010. szept. 18. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, majd kommenteld itt,vagy írj priv.-ben.

Csak írd majd oda,h ki vagy, mert hirtelen nemfog eszembe jutni :D

2010. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy rendőr nem dönthet saját maga arról, hogy civilben, vagy szolgálati ruhában fog dolgozni.

Mivel alapvetően polgári ruhában a nyomozók szoktak dolgozni, így nekik az is a hivatalos ruha. Ha megfigyeled az akciókon is ahol helyszínen vannak különböző osztály (életvédelmi osztály, rablási- és betörési osztály stb.) nyomozói rajtuk maximum egy láthatósági mellény POLICE felirattal.

Egy ideje amúgy is nagy valószínűséggel csak abból lesz nyomozó az NKE-n (Nemzeti Közszolgálati Egyetem) végzett (elődje a Rendőrtiszti Főiskola), vagyis már tiszt.

Ismerek tiszthelyettes nyomozót, de az viszont protekcióval került be.

Visszatérve az eredeti válaszra a nyomozókon kívül civilbe más nem igazán végezhet szolgálatot, ha csak a vezetők erre nem adtak engedélyt.

2016. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!