Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a pontos jogszabály?

Mi a pontos jogszabály?

Figyelt kérdés
Kering a neten egy olyan eset hogy, kést élezők járják a házakat, és horror összegeket kérnek cserébe, ha nem fizetsz be akarnak menni a lakásba, általában időseket, meg egyedüli nőket vadásznak, és "felmérik" a területet vagy valami ilyesmi, na a kérdésem, hogy szól a jogszabály arra hogy ha a lakásomon belül jönnek, és ott bántalmazni akarnak, akkor agyon is verhetem őket? mert hallottam arról hogy akár meg is lehet most már ölni azt aki betör hozzánk, de hogy ez most létező jogszabály vagy csak tervbe van ezt nem tudom.
2014. jan. 23. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A jogelv a biztos, ami az, hogy az önvédelem a támadás elhárításához éppenhogy elegendő lehet csak.

Jogod van nem beengedni őket például, és ha be akarnak jönni, akkor ütheted a fejüket meg sokkolózhatod őket, hogy takarodjanak ki. Ha szúró- vagy lőfegyverrel jönnek neked, akkor már szerintem nem nézik, hogy vajon jogos volt-e, hogy lelőtted őket, mert akkor már az életedre törtek. Ezt lakáson kívül is megteheted.

2014. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pontosítva:

[link]

A jogos védelem

21§ - 22 §

A végszükség

23§


[link]

[link]

2014. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!