Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrtiszti iskolában melyek...

Rendőrtiszti iskolában melyek azok a szakok, ahova viszonylag könnyebben be lehet kerülni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanaz a követelmény mindenhová. De azt válaszd, amit SZERETNÉL csinálni, mert ezt csak úgy lehet. Gondolom a rendőri szakok érdekelnek. Azoknál mindegyikhez ugyanaz az alkalmassági kell, max pontokban van némi eltérés, de az sem jelentős. Általánosságban elmondható, hogy a bűnügyin szokott magasabb lenni.
2014. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom,de nem vagyok kitűnő tanuló.Ha az érettségi tantárgyakat nézzük,akkor 3.83 lett az átlagom.Van esélyem bekerülni így valamelyik szakra?
2014. jan. 29. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:

legyen kb 400 pontod, akkor lesz.

de 15szörös a túljelentkezés, uhhogy ezzel számolj.

2014. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez az átlag nem biztos, hogy elég. De ha az érettségit jól megírod (egy emelt is ajánlott) és duplázol, akkor nem számít. Én pl kitűnő vagyok végzősként, mégis tartok az emelt érettségitől, mert nem könnyű, szóval nem árt komolyan venni. Ha belehúzol, akkor sikerülhet.
2014. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát,még csak 10.-es vagyok.Az igazgatásrendészeti tiszt vagy a rendészeti vezető sikerülhet?A mostani átlagom kb.hány pontnak felel meg?
2014. jan. 29. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez még semennyinek. A felvételi pontok majd az évvégi eredményekből, az érettségi eredményekből és a többletpontokból állnak össze. De mivel 10-es vagy, neked ez még nem is számít bele, csak a két utolsó év. Rendészeti vezető az mesterképzés, tehát oda érettségivel nem is jelentkezhetsz. Az igazgatásrendészetre szokott kellenni a legkevesebb pont, de így is kb 380 körül szokott lenni, ami azt jelenti, hogy így is jó (vagyis leginkább 5-ös) érettségikre lesz szükséged.
2014. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. jan. 30. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!