Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Föl vennének rendőr iskolába?

Föl vennének rendőr iskolába?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy még általános iskolába járok 7-es vagyok és rendőr szeretnék lenni felnőttkoromban és milyen átlaggal vesznek föl rendőr iskolába? És mi a rendőr iskola neve?

2014. febr. 3. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

5ös átlaggal.

rtk.uni-nke.hu


hol laksz?

2014. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Baranya megye
2014. febr. 3. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

sztem a legegyenesebb utad akkor lesz, hogyha elmész az egyik rendészeti szakközépbe(gugli segít)

közeledbe sztem nincs uhhogy kolisnak kell lenned.

de legalább az alapokat itt megtanulod.

2014. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha még általánosba jársz, akkor elmondom hogy lehetsz (legkönnyebben) rendőr:

Először is, 8.-ban felvételizel egy középiskolába, ahol van rendészeti ágazati képzés. Ez 4 évig tart, a végén belügyi rendészet tantárgyból érettségit teszel. Hallottam valami olyanról, hogy átvariálták a középiskolás képzést, és aki azt elvégzi, annak csak 1 évig kell tanulnia utána, és rendőr lehet. Ennek érdeklődj utána, mert én többet nem tudok.

Ha elvégezted a középiskolát, utána két lehetőséged van: vagy rendészeti szakközépiskolába mész tovább (ami 1 vagy 2 éves)(tiszthelyettes leszel, 'őrmester'), vagy jelentkezel a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, ahol rendőrtisztté képeznek pár év alatt.

Ha jól tanulsz akkor az egyetemet ajánlom, azzal sokkal több pénzt tudsz keresni.

Fontos még hogy kezdj el sportolni, mert mind az egyetemhez, mind a rendészeti szakközéphez fizikai felmérőt kell teljesíteni. (fekvőtámasz, felülés, helyből távolugrás, hajlított karú függés, fekve nyomás, ingafutás, illetve 2000m-es futás)

2014. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az előttem szólóhoz. Két éves a rendőrszakközépiskola - mindenkinek.

A kérdezőnek. Ha baranya megyei vagy, akkor a Szegedi Rendészeti Szakközépiskolába jelentkezzél. Javaslom, nézegessed az iskola honlapját (szrszki.hu) a bal oldali "felvételi" fülnél. Ha több érdekel, írj privit!

2014. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!