Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor mit tehetek? (...

Ilyenkor mit tehetek? ( rendőrségi ügy )?

Figyelt kérdés

Pár éve "balesetet" szenvedtem. Minden lezajlott, az elkövetőt kiengedték és most megy az ügy, mert fellebbeztünk ellene, hogy zárják vissza ( 1 évig volt bent ).

A kérdésem a ruhákkal lenne kapcsolatos. Minden akkor rajtamlevő ruhát lefoglaltak, mint bizonyíték. Nem rég küldték az üzenetet, hogy érte KELL(!) menni, különben elégetik és azt a költséget nekünk kell állni ( már ezt nem értem, hogy nekem kell fizetnem azért, hogy a saját ruhám ne égessék el... ). Elmentünk érte, és csak egy pár cipőt kaptunk. A többit elégették, mert szétvágták, stb. mivel bizonyíték volt. És ezt ki fogja nekünk kifizetni? Ami akkor rajtam volt egy pár cipő, egy pár zokni, egy farmer, egy jó minőségű öv, egy póló, egy pulcsi. Ezeket akárhogy számolom csak a póló-nadrág-pulcsi kombó 20 000 Ft ( vagy felette ). A blokkok, számlák megvannak valahol, csak most nem kerestem még meg. Ilyenkor mi a teendő, kihez forduljak? Az elégetett ruhákat már nem kapom vissza, de az árát?

( Zárójeles kérdés: ez milyen eljárás? Tönkreteszik azokat a ruhákat, amiknek semmi baja nem volt, továbbá menjek el innen 70 km-re a raktárhoz, ez nekem benzin, és még az ára is le van sz*rva. Ez a nagy megoldó készség? Erre ne válaszoljatok, vagy csak ha a másikra is válaszoltatok. )


2014. febr. 5. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Tegyél panaszt a megyei rendőrfőkapitánynak. Ott a mailcíme a police.hu-n
2014. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A törvények már csak ilyenek. Ha a te ruhádon van valamilyen bizonyíték, akkor állampolgári kötelességet a bűnöző kézrekerítése végett azt a hatóságoknak átadni. egyes dolgokat nem adnak vissza.


Mindezt polgári peren tudod majd követelni az elkövetőtől, mivel ő miatta estél egy ilyen helyzetbe a rendőrséget, bíróságot meg törvény kötelezi, hogy melyek azok a dolgok amiket nem adhatnak vissza.


Nem tudom mit szólnál hozzá, hogy az elkövető utólag azt mondaná, hogy nem tette semmit, mutassák be a bizonyítékot, mert szerinte azt meghamisították. Azután meg mondanák neked, hogy ki kell engedni, mert hát nincs a kezünkben a bizonyíték, mert visszaadtuk neked. Onnan kezdve meg már nem elfogadható.

2014. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó hogy nem a rendőrséget okolod, mert elkapták.


Ha már le volt csukva az ember, akkor gondolom a bíróság küldözgeti neked ezeket a leveleket. Egyes dolgokat az eljárás végén vissza kell adjanak. Erről kaptál te levelet, hogy átveheted. De SOK időt határoznak meg a levélben bőven van időd átvenni. Akkor van baj, ha nem veszed át, mert nem őrizgetik örökké. ez ugyanolyan, mint amikor elviszik a kocsidat szabálytalan parkolásért. Nem fogják neked egész évben ingyen őrizni.


Az előttem lévő tökéletesen írta, polgári peren kell követelned a lecsukottól. A bíróságot törvények szabályozzák. Nem tehetsz panaszt olyanért, ami a kötelessége. Pontosabban tehetsz, csak elutasítják.

2014. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én voltam a sértett. A támadó elmenekült, majd megvágta magát, de mivel saját magával került ellentétbe, kihallgatta a rendőrség és kiderült, hogy ő volt, bevallotta, stb. A ruháim azért foglalták le, mert rajta volt a vérem, és leellenőrizték, hogy az az én vérem-e. ( Bebizonyították, hogy igen, az enyém ). A támadót kiengedték, de ez hosszú. A lényeg az, hogy kiküldték a papírt, de csak a cipőt vehettem át, a többit ők maguk égették el az állapot miatt ( benne volt a levélben! ).

Egyébként köszönöm, akkor polgári per.

2014. febr. 5. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a szakértők szétvágják, oldószerekkel kenik be stb. Tehát a ruha használhatatlan lesz. Azért égették el, mert véres ruhadarabokat nem adnak vissza. A bűnjelet pedig megsemmisítik ha az a tulajdonosának nem kell, vagy megrongálódott.
2014. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt értem, de a kérdés az volt, hogy ezt hogyan követelhetem vissza, legalább az árát?
2014. febr. 11. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2-es szépen leírta, mi a kérdés ebben?
2014. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hm, már az is durva, h fellebbeztetek, de a bizonyítékokat elégették. Szerintem is mindenképpen tegyél panaszt.
2014. márc. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!