Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hova menjek ha rendőr szeretné...

Hova menjek ha rendőr szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Általános végét taposom, szegedi vagyok.

Rendőr szeretnék lenni vagy vmi hasonló igazából rendőrpszichológus, nyomozó, titkos ügynök ezek amin gondolkodom mindenképp rendőr közeli munka (TEK-es nem mert szemüveges vagyok (kontaktlencsés leszek mire odaérek de ugyanaz)

Mikor kell eldöntenem, hogy pontosan mi szeretnék lenni a rendőrség témán belül?

Milyen suliba érdemes menni (sima gimi jó lesz vagy vmi rendőrképzőibe)?

Hol tudok utána olvasni hogy milyen rendőrökkel kapcsolatos munkák vannak, mi a követelmény (fizikailag stb.) és hogyan kerülhetek be (sulik stb.)?

Ha esetleg vki jártasabb ebben (rendőr?) akkor lenne még néhány kérdésem?

A válaszokat előre is köszi.



2014. febr. 5. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Rendőrséghez sokféleképpen be lehet kerülni, rendőr végzettség nélkül is, gondolok itt főleg a pszichológusra.

Bemásolom egy pár nappal ezelőtti írásomat:

"Ha még általánosba jársz, akkor elmondom hogy lehetsz (legkönnyebben) rendőr:

Először is, 8.-ban felvételizel egy középiskolába, ahol van rendészeti ágazati képzés. Ez 4 évig tart, a végén belügyi rendészet tantárgyból érettségit teszel. Hallottam valami olyanról, hogy átvariálták a középiskolás képzést, és aki azt elvégzi, annak csak 1 évig kell tanulnia utána, és rendőr lehet. Ennek érdeklődj utána, mert én többet nem tudok.

Ha elvégezted a középiskolát, utána két lehetőséged van: vagy rendészeti szakközépiskolába mész tovább (ami 1 vagy 2 éves)(tiszthelyettes leszel, 'őrmester'), vagy jelentkezel a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, ahol rendőrtisztté képeznek pár év alatt.

Ha jól tanulsz akkor az egyetemet ajánlom, azzal sokkal több pénzt tudsz keresni.

Fontos még hogy kezdj el sportolni, mert mind az egyetemhez, mind a rendészeti szakközéphez fizikai felmérőt kell teljesíteni. (fekvőtámasz, felülés, helyből távolugrás, hajlított karú függés, fekve nyomás, ingafutás, illetve 2000m-es futás)"


Viszont a szemed akadályozhat a rendőr pályán, ha nagyon rossz akkor mindenképp műteni kell, mert máshogy nem vesznek fel.

2014. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem közrendőr szeretnék lenni hanem vmi magasabb pozíciójú.

Kítűnő tanuló vagyok (és furán hangzik de kicsit sztem okos vagyok a közrendőrhöz ezért szeretnék vmi más lenni de nagyon szeretem ezt az egészet és pszichológia is érdekel meg ez a börtön bűnözők téma is gondolkodtam az ügyvéden is).

Mit csinál egy börtönigazgató?

Gimnáziumba tervezek menni úgy is jó?

Mínusz 5-ös és 6.5-ös szemem van.

2014. febr. 5. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:

*Látáscsökkenés - a nyers látóélesség (szemüveg, kontaktlencse nélkül) 0,3 vagy annál többnek kell lennie; ezen érték alatt alkalmatlan. A két szem között maximum 3,0 D különbség lehet. A látóélességet javító műtét elvégzése után, csak 6 hónap elteltével adható minősítés.


Börtönbe elmehetsz pl. nevelőnek, de hogy mi kell hozzá, azt tőlem ne kérdezd.

Ha magas rangú rendőr akarsz lenni akkor mindenképp egyetemre kell menned. Ha azt elvégzed akkor hadnagy leszel, ha kitűnő eredménnyel végzel, akkor pedig főhadnagy.

Az meg hogy szerinted túl okos vagy közrendőrnek, majd kiderül.. Egyelőre még egy érettségi sincs a kezedben, pedig még egy közrendőrnek is van olyanja.

2014. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elég sok "közrendőrnek" van diplomája, csak azért van az utcán, mert nincs beosztás.


Egyenruhás vonalon csak akkor lehet tiszt valaki - legalább is ilyen szakon akkor tud tanulni - ha már eleve rendőr. Tehát ehhez "közrendőrnek " kell lenni.

2014. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó nagy baromságot írt, rendőrtisztire bárki jelentkezhet.

Az igaz hogy vannak olyan szakok, amelyre csak "előképzettséggel" (állományban lévő személy) lehet jelentkezni, de a nagyja nem ilyen.

Bűnügyi nyomozó szakra pl. ennyi a követelmény:

"alkalmassági vizsga (Alk) és

kettőt kell választani: belügyi rendészeti ismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem"

2014. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem írt nagy baromságokat a négyes válaszoló, ugyanis ahhoz, hogy valaki közrenden tiszti státuszt kapjon, nem árt, ha előtte már pár évet dolgozott járőrként. Az RTF-en jó pár éve nem volt már közrendvédelmi tiszti szak, úgyhogy akik ott végeztek, azok többnyire civil ruhás tisztek lettek bűnügyi, vagy igazgatásrendészeti vonalon, de nem közrendvédelmi vonalon! Szerencsére amióta megalakult az NKE, azóta újra van közrendvédelmi tiszti szak, úgyhogy most már elvileg 21 évesen lehet valaki közrendes hadnagy.


Ha csak a saját példámból indulok ki: 25 éves vagyok, 4 éve dolgozok a rendőrségen, van két nyelvvizsgám, 1 civil diplomám és elsős vagyok jogi egyetemen (levelező), mégsem vagyok tiszt, pedig megvannak velem elégedve a főnökeim, csak kevés még a közrend tiszti beosztás, de remélem ez változni fog a következő években.


A kérdezőnek pedig annyit mondanék, hogy ha nem akar egyenruhás lenni, akkor a legegyszerűbb az NKE-en elvégezni egy bűnügyes szakot, vagy más civil diplomát szerezni másik egyetemen és úgy menni a rendőrséghez később dolgozni, bár akkor már nem biztos, hogy azonnal hivatásos állományba tud kerülni.

Nyilván a rendőrpszichológushoz pszicho szakot kell elvégezni valamelyik orvosi egyetemen, a nyomozóhoz érdemes elvégezni az NKE-bűnügyet, de egyébként tiszthelyettes is könnyedén lehet nyomozó, csak ahhoz ugye kell 2-3 év járőrködés, a "titkos ügynöki" munkához pedig bármilyen diplomával lehet jelentkezni az adott szervnél (nem rendőrség!), viszont tudni kell, hogy nagyon nehéz oda bekerülni, jó kapcsolatok nélkül szinte lehetetlen, úgyhogy nem árt hozzá 5-10 éves rendőri múlt.


Bármi is lesz belőled, egyáltalán ne becsüld le az egyenruhás rendőröket, mert mint mondták, sok köztük a diplomás, de diploma nélkül is sok értelmes és okos ember van köztük. Én is dolgoztam egy évet bűnügyi vonalon, de őszintén megmondva nekem jobban tetszik a közrendes szakma, ezért is kértem vissza magam.

2014. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem becsülöm le őket sőt tisztelem.

De kevés fizetés adnak és hát nem igazán erre vágyok.

Mindenképp gimibe szeretnék menni mert utána ha jól tom még mindig sok mindenre mehetek (elit gimnázium).

Ügyvédhez egy jogi egyetemre kell mennem (tisztában vagyok a követelményekkel) és utána még nem tervezek bár lehet hogy utána nézek.

Nyomozó munka már egy ideje érdekel csak nem tudom hova kell menni (sima gimi ehhez is jó nem?) persze néhány évet el leszek rendőrnek, de akkor ha tudom hogy utána meg lesz az amit eredetileg szerettem volna.

"Titkos ügynök" munkához is ok ha néhány évet rendőrként töltök kapcsolatom nem tudom van-e (mert van akit ismerek és ő ismer magas beosztottságú embereket közrendőröket de nem tudom mennyire tudja elintézni vagy mennyit számít).

A rendőrpszichológus a bűnözők pszichológiájával foglalkozik ugye?

NKE-re nehéz bekerülni.

Annyit még hogy nem tudom mennyire érdemes a szemműtét és ha elrontják akkor még rosszabb lesz és szívok.

2014. febr. 6. 19:21
 8/12 anonim ***** válasza:

"Bűnügyi nyomozó szakra pl. ennyi a követelmény: "


Azt írtam, hogy kivéve a bűnügyi szak. Egyenruhásokról beszélek, ők meg messze vannak ettől.

2014. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%-os válaszolótól kérdezném: Hogyan lettél rendőr? Mert ha jól értem, akkor sem RTF-et, sem RSZKI-t nem végeztél, de javíts ki, ha tévedek. Szóval simán civilként jelentkeztél?
2014. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem rendőri szakot végeztem anno RTF-en, de szerencsémre őrmesterként fel tudtam szerelni azzal a kikötéssel, hogy el kellett végeznem a felsőfokú rendőri végzettséghez szükséges átképzőt (rendőrszervező tanfolyam). Mára a rendőrszervező úgy tudom szünetel, úgyhogy nekem még pont szerencsém volt akkor.
2014. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!