Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elméleti kérdés, lehetséges,...

Elméleti kérdés, lehetséges, szabályos?

Figyelt kérdés
Ha én veszek egy paintball fegyvert ( ezt ugye engedély nélkül lehet tartani ) és elmegyek autóval / motorral egy város cigányok lakta részére, és betörnek / bemennek az engedélyem nélkül az ott lévő örökölt házamba ( vagy beköltöznek, mert nem ott lakom és ritkán járok ki ), és nálam van ez a fegyver, akkor használhatom ön- és vagyon védelemre? Ki rakhatom / dobhatom / toloncolhatom a cigányokat a portámról? Megbüntethetnek érte? ( Netán kieg. képpen be tudjátok másolni az erre vonatkozó törvényt? )

2014. febr. 13. 23:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Esetleg paintball helyett gázpisztoly vagy légpisztoly, légpuska? Légyszíves mind a három ( 4 ) lehetőséget mondjátok el.
2014. febr. 14. 00:02
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Használhatod!

Nem buntetnek érte!

De szerintem nem hadonássz vele, inkább kapj fel egy kést, vagy baltát!

Ugyanis az is megengedett! Ha az életedre törnek!

2014. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lényeges, hogy a saját birtokodon légy!

Akkor ha este, ha többen, ez mind mind olyan körülmény ahol védekezésképp használhatod azt az eszközt ami az életed megmentésére alkalmasnak találsz!

-max azt mondod megijedtél-

2014. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akár éles lőfegyvert is használhatsz önvédelem képpen, ha rádront 2 késsel hadonászó vadállat!

Csak az engyedély nélküli...stb meg a honnan van... miatt lesz gondod!

2014. febr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Akár éles lőfegyvert is használhatsz önvédelem képpen, ha rádront 2 késsel hadonászó vadállat! "

De ezt csak akkor tegye, ha majd a bíróságon meg tudja magyarázni, hogy került hozzá az éles lőszerrel betárazott fegyvere. :)

2014. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor melyik a jobb? A légfegyverek, a paintball, airsoft vagy a gáz pisztoly? ( Másodlagos: Árban melyik a kedvezőbb? )
2014. febr. 14. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Otthonvédelemre javaslom a gumilövedékkel is tölthető gáz-riasztó fegyvereket. Drága, de iszonyat ereje van.
2014. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fosadék az összes általad felsorolt cucc. Otthonvédelemre.


Gumilövedékes pisztolyt vegyél. Meg 1-2 gázsprayt, hogyha kifeküdtek a lövéstől, vagy csak simán kifogyott a fegyver, akkor legyen mivel tovább harcolni.


30 ezerért már lehet kapni 6 lövetűt. Keserű Pitbull.


Itt egy teszt arról, hogy milyen ha megb..asz a gumilövedék:


[link]


A gumilövedék ezerszer hatékonyabb mindenféle paintballnál, meg légfegyvernél, meg otthonra gázpisztolynál is.

2014. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
... és ha bejelentem a rendőrségen, hogy nálam van, akkor adnak egy papírt és viselhetem is a gumilövedékest. Igaz? Vagy én hallottam félre?
2014. febr. 14. 19:01
 10/12 anonim ***** válasza:

A boltba bemész, fizetsz pénzt és odaadják neked engedély nélkül. Magánterületen (lakásban, házban, a ház udvarán) állandóan nálad lehet, megtöltve, engedély nélkül.


Ahhoz kell rendőrségi engedély, hogy az utcán (vagy bárhol, buszon, munkahelyen, boltban, stb.) nálad lehessen megtöltve, rejtve.

Az engedély 2-5 ezer forintba kerül és jellemzően ha hétfőn elkezdenéd a megszerzési eljárást, akkor 1-1,5 hónap múlva meglenne az engedélyed is a fegyver viselésére.


Nem minden gumilövedékesre adnak viselési engedélyt, csak aminek a fegyverbesorolása gáz-riasztó. Van olyan gumilövedékes, aminek a besorolása az, hogy "muzeális". Vételkor adnak mindkét fajtához egy kártyát, amin rajta van hogy a fegyver milyen. Ezért mindenképp gáz-riasztó besorolásút vegyél, de mondom ehhez elég csak annyi hogy megnézed mi van a kártyáján.


Így néz ki a kártya, amit vásárláskor adnak hozzá. Ez NEM az engedély hozzá, ezen csak a műszaki adatai vannak rajta.

[link]

És így néz ki a viselési engedély. Ezt küldi majd postán a rendőrség ha igényelted és ennek a meglétével viselheted a fegyvert közterületen:

[link]

2014. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!