Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha színtévesztő vagyok, de...

Ha színtévesztő vagyok, de van kontaklencsám, amivel jól látom a színeket, átengednek az alkalmasságin?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Tündérke milyen alkalmasságin? Ha pl az óvoda nagycsoportjába jelentkeztél, akkor garantáltan át.
2014. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kivetetik a vizsgálat előtt.

De lehet átengednek.

2014. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy lehet, hogy átengedik, ha azt sem tudod mire való alkalmasságát vizsgálják? Ha pl a képzőművészetire jelentkezett mert festőművész szeretne lenni, szerintem nem fogják átengedni. :)
2014. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendőr alkalmasságira gondoltam,ezért is raktam a rendőrség témakörbe...
2014. febr. 18. 21:35
 5/8 kkovax38 válasza:
Úrvezetőivel a körzeti orvos küld el a szemészetre. Ott vizsgálnak meg és adják a véleményt a körzeti orvosnak, aki elbírálja az alkalmasságodat, majd erről kiadja az igazolást, amivel az okmányirodába kell menned.
2014. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 jikanv ***** válasza:
Teljesen hulyeseg az a szintevesztesi nem alkalmassag, mert semmi koze a lampak szineihez vagy akar lathatosaguk az utcai szinkavalkadban.Ugyanis az un szintevesztes nem ugyanaz mintha mindent mondjuk szurkenek vagy lilanak latnal. Ha valaki eled nyom egy sarga vagy hupi kek papirt biztos vagyok benne hogy latod a szinet. Ugyanugy a piros meg a zold papirnak is latod a szinet es meg is tudod mondani. Mas orszagokban nem talalkoztam ilyen huhlyeseggel csak MO-n. Mashol ahol jogsit szereztem piros zold, sarga meg mas teljes szineket kellett megmondani es nem pottyokkel teli laprol kellett az abrat vagy szamot kivalasztani. Megegy magyar baromsag amit reg meg kellett volna szuntetni.
2014. febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha színtévesztő vagyok, de van kontaklencsám, amivel jól látom a színeket, átengednek az alkalmasságin?"


Nekem is ez a probléma állt fent, és elmentem Bp-re az országos szakorvoshoz, és véleményt kértem az alkalmasságomat illetően. Ekkor mindenre megvizsgáltak, és mint minden színtévesztő csak bizonyos területekre mehettem volna, mondjuk gazdasági nyomozó, vagy olyan részlegen lehettem volna, ahol "sok" papírmunka van, azaz egyfajta irodista státuszba. Nem vállaltam ezt a vegzálást, de azt hiszem nem is vesztettem el semmit sem.

Annyit jó ha tudsz, hogy a kontaklencsét nem fogadják el, akinek szüksége van rá látás gyengeség miatt, azt is inkább műtétre sarkalják, ahogyan egy barátomat, akinek kb 2 éve műtötték a szemét, és korrigálták a látását.

Szóval ha rendőrnek akarsz menni, akkor kell egy speciális alkalmassági vizsgálat, amit Pesten hajtanak végre, de több információról kérdezd meg az iskola orvost, vagy az egészségügyi felelősét az iskolának.


off:

Annyit hozzátennék, hogy az orvosi egyetemen a babos könyv tanulásánál(szem-látás-érzékelés témakör) veszik észre a leendő doktoranduszok, hogy színtévesztők, így fordulhat elő, hogy az ott tanuló fiúk több mint 40%-a színtévesztő, és mégis mondjuk pl.: tökéletes sebészek lesznek, szóval tényleg nem sok mindent zavar maga a tévesztés, persze függ a fokától, egyébként én a legrosszabb fokán állok. Egyébként nem biztosan jó terület a rendőrség, szóval próbáld kicsit elfogultság mentesen végig gondolni ezt a szakmát.

2014. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem ott kéne megkérdezned ahol jelentkezel majd.
2014. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!