Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Akorlátozott jogsim...

Sikoly6 kérdése:

Van egy Akorlátozott jogsim ami ugye 25kW-ig érvényes. Namost nekem van egy 16éves 29kW-os motorom. Milyen büntetésre számíthatok ha így elkapnak a rendőrök?

Figyelt kérdés
Nagy korú vagyok, nem ittam és nem követek el szabálysértést. Ja és úgy tudom h van valami szabály miszerint a motor teljesítménye csökken idővel csaknemtom ez hogy van pontosan. Ezt tudják,figyelembe veszik a rendőrök?
2011. jún. 22. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Senki sem fogja leellenőrizni...
2011. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A rendőrök se hülyék... Tudják, ha Aprilia RS 125-öd van, akkor megnézik mi van a forgalmiba írva. Ha a fojtott adatokat találják, de rossz kedvük van, és a motor is hangos bemérettethetik veled, és rájönnek a turpisságra, jól megvágnak. Ha a forgalmiban a 29 kW szerepel, akkor azonnal megvághatnak (+ van a 0.16 kW/kg is). Gyorshajtásnál szoktak ilyenre figyelni. Fel is jelenthetnek ezért. (megjegyzem a nem bejelentett tuning, pl sport kipufogórendszer is szabálytalan, ha nem szerepel a forgalmiban)
2011. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam h hülyék a rendőrök és itt most szó sincs folytásról meg tuningról. Ez egy 400ccm-es csopper, a forgalmiban 29kW van. Csak arra vagyok kiváncsi h nagyon szigorúan veszik e ezt a 4kW eltérést és ha igen akkor mijen büntetésre számítsak. Köszönöm:)
2011. jún. 22. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a forgalmiban 29 van akkor a igy büntetnek.:


Leszarjak azt a 4kw-ot mert ugyan azt fogod kapni minta 50 kw-al lenne több vagyis.: nincs ra jogsid,es azert fognak megbaszni.

HA olyan motor lenne ami 40kw-s de forgalmiban 25 szerepel,akkor nem tudnak semmit csinalni...de ezt mar nem tudod megoldani uj forgalmival sem.Külföldröl behozott motorokkal lehet megcsinalni,es azokkal is csak akkor ha van a motornak fojtott változata.

2011. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában nem nagyon szolnak érte,ha azonkivűl minden rendben van a motorral és veled. Hallottam olyatt is,hogy hivatalosan épitenek be egy folytást és újra papíroztatják azzal a teljesítménnyel.
2011. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet alapozni hogy altalaban nem szolnak erte...

ez olyan mint a 125/50..annyi külömbseggel hogy a 125-öt kevesebb kockazattal lehet bevallalni mint ezt.


1.) El lehet tüntetni a 125ös feliratot

2.) Vannak motorok amikböl 50es valtozat is van.

3.) Ha normalisan közlekedsz nem lehet eszrevenni.



Mig ennel az esetnel.:

Forgalmit MINDEN esetben at kell adni a rendörnek meg a jogositvanyt is..na most ha a forgalmiban akar csak 1KW plusz is van akkor az engedely nelküli vezetes,es innentöl kezdve teljesen lenyegtelen h 26 kw vagy 62 kw.


2.) Ami mar volt magyar forgalomban azt mar nem lehet ,,25kw-oztatni"..vagyis marad a külföldi papiros motor amiböl van 25kw-s folytott valtozat..


Egyebkent sportmotor forumon minden le van irva,ha googleba ezeket beirod akkor kidobja.

2011. jún. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! dDe még mindig nemtudom mi a büntetés ebben az esetben. Mert ha tényleg ez olyan mintha jogsi nélkül vezetnék akkro mit kapok vagy vesznek el? Mert akkor az eddigi jogsimat se viszem:) Eltíltanak vagy mi? Köszönöm még1x!
2011. jún. 23. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!