Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr szakma mennyire...

A rendőr szakma mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

A legbiztonságosabb. Beléd nem fognak kötni és nem is kell beleszólj ha látsz valamit az utcán. Hogyha meg kihívnak akkor már általában megvan a halott és a tettes is lelépett szóval nincs gond.


Bár lehet a társad belédenged egy golyót véletlenül de ez minden országban megtörténik.

2014. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

ma 20:20


:D Hát, erős gyakorlati szemlélettel írtad le, de amúgy kajak így van. :)

2014. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
eléggé
2014. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Barom válaszok tömege.


Egyébként, ez viszonylagos. Nem lehet megmondani mennyire biztonságos ilyen egyszerűen.

Vannak városok/kerületek ahol kb csak járőrözni kell néha belekötni parancs szerint az ittasokba/éjjel vezetőkbe és néha-néha 1-1 verekedés helyszínére sietni.

LÁSD: Eger.

Ezeken a helyeken még a "gettóba" sem nagyon kötekednek.


Na és van a másik véglet amikor sz*rnak rá hogy te rendőr vagy és úgy beverik a fejed ahogy vagy azért mert oda mentél igazoltatni, ezután pedig megjelenik 10-15 tanú aki addig a közelben sem volt, hogy "há bazze ez a zsernyák csak úgy neki ment szegény srácnak ő pedig csak védekezett h ne öljék meg"

Lásd: Kecskemét gettó, Budapest néhány romosabb kerülete, Gyöngyös Duranda.


De persze van a 2 közötti állapot is amikor néha nyugis, néha pörgés. Attól függ minden hova osztanak be.


Csak azokat a helyszineket mondtam amiket én ismerek magamtól/kollegáktól és direkt nem emlitettem meg a kisebbséget mert sajnos magyarokból is van sok vadparaszt habár nem annyi mint a másik részből.


Annyira nem egy jó meló ez mint sokan hiszik. Ha anno felvettek volna az NKE-HHK-ra most nem itt lennék és nézném ahogy olyan tolvajokat/ kötekedős bunkókat engednek el felfüggesztettel akikről 100%-ig bizonyitható hogy bűnösek...

Sajnos előbb vagy utóbb a tisztességes embernek elege lesz az állományból ha rossz körzetbe kerül.

2014. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ez megint egy furcsa kérdés.

Egy irodista rendőrnek nem veszélyes, mert maximum annyi történik, hogy letörik a körme.

Egy járőr beosztásban lévő rendőrnek szerintem a biztonsága kisebb, mint más polgári szakmákban.

Velem kb évente történik 1-2 olyan eset, mikor ott hagyhatnám a fogam, ha nem figyelek kellően. Van olyan autós, aki nem fél menekülni előled, akár úgy, hogy kint állsz az utcán és képes elütni. Sokszor ki kell menni a gettóba egyedül vagy ketten, és ott nem sok mindent tudsz kezdeni 30-40 emberrel szemben. Egész nap vezetsz szinte, magas a balesetveszély, főleg úgy, hogy megkülönböztető jelzéssel is kell sietned pl 170-el. Ez a szakma azért veszélyes, mert soha nem tudhatod, hogy hova mégy, illetve ott téged, hogyan fognak fogadni. Ellentétben a polgári szakmákban nincs ilyen kiszámíthatatlanság.

2014. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
NKE-HHK most harmadik éve van. Előtte a bunkórendőrök a budai kastélyukban kapták a főiskolai végzettséget, a 100x többet érő katonatisztek meg a ZMNE Honvédtisztképző karán. Az nem lehetett olyan "anno", hogy téged nem vettek oda föl... legfeljebb 2 éve, mivel az idei felvételi időszak még tart.
2014. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

örülök neki hogy ilyen okos vagy utolsó! :) NKE-HHK 3 éve van. 3 év nekem anno és mivel még abban az évben beadtam a Miskolci rendészetibe, igy 2 éve terepen vagyok, 1 éve pedig végeztem.


Nem tudom mért kell mindenbe belekötni de remélem igy már tiszta.

2014. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illetve tavaly nem 1 éve. 2013-ban. Mielőtt még valami hibát találnál.
2014. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 12:13


Nem vagyok okosabb az átlagnál, csak gyűlölöm az irreális dolgokat. Meg a ferdítést. Ennyi.

2014. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!