Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Be mehetek én is a tárgyalóter...

Be mehetek én is a tárgyalóterembe?

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy ismerősömnek a tárgyalása. Egy kocsmai verekedés során fogják őt, a tanukat és a többieket kihallgatni. A papíron az is rajta állt, hogy 305. tárgyalóterembe kell neki menni, de engem is elhívott magával és kíváncsi is vagyok az ügy végére. De mivel én nem vagyok sem tanú, sem vádlott, sem sértet, így beülhetek szimplán csak hallgatni?

2014. márc. 3. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
NEm. Még az idézettek sem lehetnek bent minden részén folyamatosan, csak azokban, ami rájuk tartozik.
2014. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

bárki bemehet

teljesen nyilvánosak a tárgyalások

aki nem lehet bent: AKIT TANÚKÉNT IDÉZTEK

VAGY TANÚ LESZ KÉSŐBBIEKBEN

megkérdezik elején, ki lesz tanú

azt kiküldik


amúgy többiek bent lehetnek

bárki

2014. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha nyilvános egy tárgyalás előre jelzik. Nem sétálhatsz be az utcáról csak úgy egy tárgyalásra.
2014. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden tárgyalás nyilvános, ha zárt tárgyalást tartanak valamiért, AZT jelzik külön.

Szóval igen, ha te nem vagy tanúként idézve, akkor bemehetsz (tanúként csak akkor, amikor behívnak).

2014. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát pedig de

besétálhatsz csak úgy az utcáról egy tárgyalásra

nem rakhatnak ki

csak ha zárt

de 100-ból 1 a zárt

2014. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

engem Győrben kizavart a bíró, írtam panaszt a vezetőnek, de nem válaszolt a panaszom erre a részére. több panaszom volt egy levélben, erre nem válaszolt.


ezek csak a dolgok közemberek számára látszólagosan működnek csak. gyakorlatilag esetleges. feudalizmus van itt, a magyar közember, valójában jobbágy. lófütyi ez nem demokrácia, az EU-s zászló a bíróságok bejáratán valójában megtévesztésnek van kitéve.

2014. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a besétálás. Semmi közöm az egészhez, főleg az érintetteknek is van joguk, hogy én ne hallgassam az ők ügyeiket. Még jó hogy egy sima iratismertetésre nem sétálhatok be. Pedig ami elhangzott hallhatom, akkor miért ne adnák ide papíralapon is, amit meg szigorúan szabályoz a törvény.


Az első bíró kizavarna ha besétálnál valahova. Annak is megvannak a szabályai, ha te el akarsz menni egyre, nem múzeum ez.

2014. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2014. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért vannak annak is szabályai, hogy hogyan vehetek részt benne. A holnapi 10 órás tárgyalásra majd benyitok 09 59-kor vagy 10:05-kor és annyit mondok, hogy szevasztok megjöttem. Páros lábbal b****** ki.
2014. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A 

műhelybeszélgetésen résztvevő bírák, éppen a Magyar Gárda tárgyalásán történt eseményekre utalva 

arra mutattak rá, hogy ugyan nem formálisan, de  végül  is  kidolgozásra  került  egy protokoll  azzal 

kapcsolatosan, hogy hogyan kell egy ekkora érdeklődést kiváltó tárgyalást megszervezni. A protokoll 

alapján  a  bíróság  sajtóosztálya  kiad  egy  tájékoztatást,  mely  a  bíróság  honlapján  elérhető,  és 

tartalmazza  a sajtó számára  az  előzetes regisztráció szükségességét,  a sajtó számára  fenntartott 

helyek számát, és a regisztráció menetét. A protokoll, pedig láthatólag működőképes, hiszen kisebb 

incidensektől  eltekintve,  a  kiemelt  ügyekre  a sajtó  és  az  érdeklődők  is szervezett  keretek  között, 

rendbontás nélkül tudnak bejutni."

2014. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!